Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yerel seçim çalışmalarının devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde en ideal adayları tespit edeceklerini kaydetti.

Gazetecilerin sorularına yanıt veren Erdoğan, yerel seçim çalışmaları için Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanlarının tüm Türkiye'de hazırlanan plana göre çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Yılmaz Özdil, Uşak'ta tespit edilen en önemli soruna değindi Yılmaz Özdil, Uşak'ta tespit edilen en önemli soruna değindi

“Türkiye'yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz” diyen Erdoğan, “Bütün mesele, en ideal aday tespitlerini yaparak ülke genelinde seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak" ifadesini kullandı.

Öte yandan hükümete yakın gazeteci Abdülkadir Selvi de daha önce yazdığı bir yazısında, AK Parti’nin adaylarının Eylül veya Ekim döneminde tespit edileceğini ve çalışmalara başlayacağını dile getirmişti.

AK PARTİ’DE ANKET YAPTIRILIYOR VE MHP’NİN ADAYLARI MERAK EDİLİYOR

Öte yandan AK Parti Genel Merkezi’nin aday belirleme için anketler yaptırdığı da kamuoyunda sık sık dile getiriliyor. AK Parti’nin gündemindeki bir diğer konu da MHP’nin aday çıkarıp çıkarmayacağı… MHP’nin aday çıkarmasının İYİ Parti’nin tavrına göre belirleneceği de kulislerde sık sık dile getiriliyor.

Editör: Ali ARASLI