AK Parti’de gözler 15 Ocak 2024 Pazartesi gününe çevrildi. Önceki gün İstanbul, Aydın, Muğla ve Eskişehir gibi illerdeki adaylar belli oldu. Kulislerde, Uşak Belediye Başkan adayının 15 Ocak 2024’e sarkması da çeşitli söylentilere yol açtı.

Peki Uşak’ta aday kim olacak? Uşak’ta adayın şu gün için mevcut Başkan Mehmet Çakın olduğuna dair işaretler var. Kenti ziyaret eden Bakan Mehmet Özhaseki de bunun sinyalini vermişti.

Mehmet Çakın’a kesin aday gözüyle bakıldığı bir dönemde, neden ayın 15’inde açıkladığı kafalarda soru işaretine yol açtı.

Uşak neden açıklanmadı?

Uşak’taki adayın açıklanmama sebebinin aday değişikliği gibi bir durumla ilgilisi olmadığı ifade ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz ve Marmara ağırlıklı olarak aday tanıtımı yaptığı belirtildi. Ege Bölgesi’nde olup da ismi açıklanan Denizli, Aydın ve Muğla gibi illerde özel durumların söz konusu olduğu aktarıldı. Ayın 14’ünde Mehmet Çakın’ın adaylığının kendisine tebliğ edileceği ifade ediliyor.

BAŞKAN ÇAKIN, TEKRAR ADAYLIK OLMA VEYA OLMAMA DURUMU İÇİN NE DİYOR?

Kurban Bayramını tebrik eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı, sürücüleri uyardı Kurban Bayramını tebrik eden Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı, sürücüleri uyardı

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yeniden adaylık için açıklamalar yaptı. Dün gazetecilerle buluşan Başkan Çakın, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Eğer ki 15’nde Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimiz Mehmet Çakın devam etsin derse, biz teşkilatla çalışmaya devam ederiz. Eğer olmasın derse, nasıl ki İstanbul’da Murat Kurum’un rakipleri kendisine sarıldıysa, biz de başka bir arkadaşımıza sarılırız. Seçim gününe kadar Mehmet Çakın olarak gece gündüz çalışarak, Uşak’ta AK Parti devam etsin diye gayret ederiz.”

ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI