Uşak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 100’üncü kez kutlanacak. Cumhuriyet’in 100. Yıldönümü nedeniyle, kent merkezinde 1923 kişi İslamoğlu oynayacak.

Uşak 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda yapılacak olan kutlamalara kentteki ilk, orta ve lise dengi okullar katılıyor. Bunun dışında, sivil toplum kurumları, siyasi parti temsilcileri ve toplumun geniş kesimlerinden katılım olması bekleniyor.

Program hakkında Uşak Valiliği tarafından bir bilgi notu düşüldü. Buna göre Uşak’ta bugün başlayan etkinlikler, yarın gün boyu sürecek.

Uşak Ürünköy köyü kavşağında yine trafik kazası! 5 yaralı! Uşak Ürünköy köyü kavşağında yine trafik kazası! 5 yaralı!

Saat 10:00’da, Vali Dr. Turan Ergün tebrikleri kabul edecek. Saat 10:30’da, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda 1923 kişi İslamoğlu oynayacak. Hava şartlarının kötü olması durumunda program, Atatürk Kültür Merkezine alınacak. Şu anda kent merkezinde bu saatlerde yağmur görülmüyor.

Bugün saat 13:30’da 100. Yıla özel drift etkinliği, Süper Moto pistinde yapılacak.

Akşam saatlerinde 20;00 gibi Atapark’tan 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’na fener alayı yürüyüşü ve havai fişek gösterileri yapılacak.  

Uşak, Aydın, İzmir, İstanbul ve Ankara gibi illerde hava durumu!

29 Ekim 2023 günü, hava durumu ülke genelinde güneşlik olarak görülüyor. Meteoroloji uzmanları sıcaklıkların ülke genelinde yüksek olacağını ve tişört havasının görüleceğini kaydetti. Uşak’ta yarın havada yağış beklentisi yok. Bunun dışında İstanbul, İzmir, Aydın ve Ankara’da da yağış beklentisi hakim değil.

Editör: Ali ARASLI