Uşak'ta yangına müdahale devam ediyor Uşak'ta yangına müdahale devam ediyor
Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle Uşak’taki mahalle bakkalı da sıvı yağ fiyatlarında indirime gitti. Uşak Özdemir Mahallesi’nde yer alan bir mahalle bakkalı da, Cumhuriyetin 100. Yılı için yağ 5 litrelik sıvı yağ fiyatlarında indirim yaptı.
Bakkalın yaptığı indirim, kutu üzerinde iri harflerle yazıldı ve mahalleliye ilan edildi. Buna göre indirimler kapsamında;
Olin 5 litrelik pet şişe Ayçiçek yağı 195 TL
Abalı 5 litrelik pet şişe Ayçiçek yağı 180 TL’ye düştü.
bakal3
Söz konusu sıvı yağların piyasada ortalama 220 ila 250 TL arasında satıldığı, market çalışanı tarafından ifade edildi.
İndirimlerin Kasım ayına kadar olacağı ve vatandaşın ilgisinin bulunduğu öğrenildi.
SON DÖNEMLERDE YAĞ FİYATLARINDA İNDİRİM YAPAN YAPANA
bakkal4
Öte yandan son dönemlerde hemen hemen bütün marketlerde Ayçiçek ve zeytinyağı indirime giriyor. BİM, A-101 ve ŞOK marketler indirimlerde başı çekiyorlar.
bakkal1
Bunun dışında Tarım ve Kredi Kooperatifi’nin marketlerinde de yağ indirimleri var. Toprak Mahsulleri Ofisi’nde de 5 litrelik yağ fiyatları düşüyor. BİM, A-101 ve ŞOK gibi marketlerin Vera, Sole ve Evin marka sıvı yağları ortalama 160 TL civarında satılıyor.
İLGİLİ HABER: 
Olin, Orkide ve Komili gibi yağlar da 170 ila 190 TL aralığında satışa çıkıyor.
Fiyatları giderek katlanan zeytinyağında da indirimli fiyatlar ortaya konuyor. Sızma tipi soğuk sıkım zeytinyağının 5’lik tenekeleri indirime giriyor. Şu anda piyasada ağırlıklı olarak riviera tipi zeytinyağı yoğun bir şekilde var. Yeni mahsul ürün tam anlamıyla henüz piyasaya sürülmedi. Zeytinyağının yeni hasat sızma tip litre başına 300 TL’yi geçecek. Bu yıl 5’lik tenekede zeytinyağının fiyatı 2500 TL bandına yaklaşabilir.
Editör: Ali ARASLI