Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam Kayaağıl 250 TL oldu, Hamamboğazı'nda 100 TL'den yola devam

Doların daha önce geleceği seviyeleri bilen ekonomist Selçuk Geçer, ne zaman 30 ve ne zaman 35-40 bandının olacağını söyledi. Geçer, doların ne zaman bozulacağını belirterek, denyo ekonomist uyarısı yaptı.

Youtube kanalında ekonomi gazetecisi Çetin Ünsalan’la program yapan Geçer, “Dünyada faiz indirimleri parasal genişlemedir ve Türkiye’nin bu döneme hazırlanması lazım. Şu ana kadar atılan adımlar bunu gösteriyor. Dolar bana göre Ağustos’un sonunda 30’un üzerine ve Kasım ve Aralık gibi 35 TL’nin üzerine çıkmış oluruz. Uzun bir süre yabancı sermayeyi Türkiye’ye çekeriz. 35-40 liraya geldikten sonra en az 2 veya 3 yıl dövizde hareketlilik olmayacak ve başka finansal enstrümanlar daha karlı olacak ve o ana kadar herkes bekleyecek. O zamana kadar sabırsızlık yapmaz ve beklerlerse o istikrarı sağlarlar. Ama sabırsızlık olursa yine kırılmalar olur. Bu iş sabır işi ve sabırlı bir şekilde ilerlerler diyorum” dedi.

Kendisini izleyen ve “Yok 100 olur” diyen bir izleyiciye yanıt veren Geçer, şöyle konuştu: “Yok 100 olur yok bilmem ne olur. 3 lirayken 6 olur dedim ve dava açıldı. Sonra 12 olacak dedim ve ben mahkemedeyken bu fiyata gelindi. Çıktım dedim ki 4 ay sonra 20’yi görecek ve sonra biraz bekletildi ve seçimden sonra geldiğimiz yer 25 lira. Dalga geçmeye çalışmanın da bir adabı var. Adaplı bir şekilde yapın bunu. Biz işkembeden bir şeyleri atmıyoruz ve elimizde veriler ve bilgiler var. Yok bilmem ne olmaz, yok 50 bin olur. Yok mok diyenler bir yığın ‘denyo ekonomist’ çıktı ve hepsi patladılar ve bizim dediğimizin aynısını söylemeye başladılar”.

“Denyo ne” diyen Çetin Ünsalan’a yanıt veren Geçer, “Ekonomistim diyen denyolar” yanıtı verdi.

Editör: Ali ARASLI