Pandemi döneminde kapanan ve sonrasında revizyona giren Kayaağıl Termal Tesisleri, uzunca bir zamandan beri sadece konaklama alanlarıyla hizmet veriyor. Tesiste yenileme çalışmaları kapsamında, havuzlardaki dolgu malzemeleri güçlendiriliyor, üst kısmındaki malzemeler yenileniyor.

kayaağıl5

Soyunma odalarında eskiyen dolaplar da bu kapsamda kullanışla hale getirilirken tesiste çevre düzenlemesinin de bu kapsamda tekrar yapılacağı kaydedildi. Kayaağıl termal tesislerindeki sodalı ve mineralli termal sudan yararlanmak isteyen vatandaşlar, çalışmaların ne zaman biteceğini merak ediyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak Belediyesi yöneticileri, çalışmalarında son aşamalara geldiklerini ve Temmuz ayının sonu gibi Kayaağıl’ı tekrar faal hale getireceklerini belirtti.

kayaağıl4

İnşaat sürecinde planda olmayan durumların oluştuğunu belirten Uşak Belediyesi yöneticileri, “Normal inşaatlarda dahi istenmeyen ve hesapta olmayan durumlar ortaya çıkabiliyor. Termal bir tesisin inşaat ve tadilat aşamasında bu durumların olması normal. Bu nedenle daha önce Ramazan Bayramı’nda açılışı planlanıyordu ve az önce belirttiğimiz hesapta olmayan durumlar nedeniyle, inşaat süreci biraz daha uzadı. Şu andaki hesaplara göre Temmuz ayının sonu gibi tüm çalışmaların bitmesini öngörüyoruz. Tesisi tekrar kullanıma açmak bizim için de önemli. Hem vatandaşımızın talebinin yerine gelmesi, hem de belediyemizin bu tesisi işler hale getirip atıl vaziyetten çıkarması ve gelir sağlaması adına, en kısa sürede tekrar faal hale gelecek” dedi.

kayaağıl3

UŞAK VALİSİ DR. TURAN ERGÜN, İNŞAATI İNCELEDİ

Öte yandan Kayaağıl Termal Tesisleri’ndeki bakım ve tadilat çalışmalarını, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün de inceledi. Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner, Vali Dr. Turan Ergün’e buradaki çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok! Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok!

kayaağıl2

Editör: Ali ARASLI