Uşak’ın Dikilitaş Mahallesi’nde bulunan, İl Özel İdare binasının arka bölümündeki ve kısmen ağaçlık olan alan Millet Bahçesi’ne dönüştürülüyor. Dikilitaş Millet Bahçesi’nde içinde etüt hizmeti de verecek olan bir sosyal tesis de yer alacak.

dikilitaş4

DİKİLİTAŞ’A 10 BİN 524 METREKARELİK MİLLET BAHÇESİ

Uşak’ın Dikilitaş Mahallesine 10 bin 524 metrekarelik millet bahçesi inşa ediliyor. Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın’ın Mart 2019’da adaylık döneminde açıkladığı Dikilitaş Millet Bahçesi Projesi, aradan geçen 4 yılın ardından hayata geçiyor. Uşak İl Özel İdaresi ve Karayolları Genel Müdürlüğünün Uşak’ta bulunan 25. Şube Şefliği binalarının arka kısmında yer alan 10 bin 524 metrekarelik alanda çalışma hayata geçiriliyor. Söz konusu projenin içinde bulunduğumuz dönemde birinci etabının yapıldığını belirten Uşak Belediyesi yöneticileri, Dikilitaş’a özel bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Uşak’ta haremlik selamlık tartışması Uşak’ta haremlik selamlık tartışması

dikilitaş3

Dikilitaş Millet Bahçesi’nde aileler için kamelyalar, büyükçe bir süs havuzu, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru ve jimnastik araçları yer alacak. Projenin Barbaros Caddesine bakan kısmı cazip hale getireceği ve buradaki esnafın da işlerine yarar sağlayacağı ifade edildi. Dikilitaş millet bahçesinin yıl sonunda tamamlanacağı ve vatandaşın söz konusu alanı kullanmaya başlayacağı belirtildi.

dikilitaş1

ETÜT MERKEZİ DE HİZMET VERECEK

                Dikilitaş Millet Bahçesi’nde aynı zamanda bir sosyal tesis kurulacak ve tesisin içinde etüt hizmeti de verilecek. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Belediyesi yöneticileri, “Dikilitaş Mahallesine seçim döneminde söz verdiğimiz Millet Bahçesi inşaatına başladık. Yaz sonuna kadar buradaki çalışmaların bitmesini öngörüyoruz. Aynı zamanda buraya bir sosyal tesis yapacağız ve binanın yanına etüt merkezi olarak hizmet verecek derslik de kurulacak. Sosyal tesis binamızda vatandaşımız belediyenin uygun fiyatlarıyla çayını içecek ve burada çocuklarıyla güzel zaman geçirecek” dedi. 

dikilitaş2

Editör: Ali ARASLI