Uşak'ta ve akabinde İstanbul'da tedavi altına alınan ve dün hayata gözlerini yuman gazeteci ve DSP'nin bir dönem Uşak İl Başkanlığını yapan Ali Osman Aşçı, son yolculuğuna uğurlandı. 

Sivaslı'ya bağlı Samatlar köyünde toprağa verilen Ali Osman Aşçı'yı; Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, TEMA Başkanı  Prof. Dr. Barış Metin, bir dönem DSP'de Uşak İl Başkanlığı yapan işadamı Bekir Güneşhan, Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Elif Şentürk, gazeteciler ve yakınları son yolculuğuna uğurladı.

Ali Osman Aşçı'nın kızı Dilara Aşçı, babasını son yolculuğuna uğurlarken güçlükle ayakta durdu. Yakınları ve Ali Osman Aşçı'nın birlikte çalıştığı basın emekçileri, Dilara Aşçı'yı teskin etti.

Ali Osman Aşçı, cenaze namazının ardından, Samatlar köyü mezarlığında toprağa verildi.

GÜVERCİNLER UÇURULDU

Uşak İsmetpaşa'daki olaya polisin 30 dakika sonra gelmesi tepki çekti Uşak İsmetpaşa'daki olaya polisin 30 dakika sonra gelmesi tepki çekti

Ali Osman Aşçı için mezarlıkta yıllardır davası olarak gördüğü Bülent Ecevit'in kurucusu olduğu DSP'nin sembolü olan beyaz güvercinler uçuruldu. Ali Osman Aşçı için dua eden yakınları ve sevenleri, tüm haklarını helal ettiklerini bildirdi.  

Editör: Ali ARASLI