Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl öğrenci velilerinin randevu sistemiyle görüşmesini zorunla hale getirdi. Söz konusu zorunluluk MEB'in bu yıl yayınladığı genelgeyle yürürlüğe girerken, öğrenci velilelerinin kafasındaki bir soru da nasıl randevu alacağız oldu. 

google ve diğer mecralara "Öğrenci veli randevu alma" veya "e-devlet veli randevu" şeklinde aramalar yapıldığı ortaya kondu. 

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı: Çaresi yok kaçamayacaksınız! Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı: Çaresi yok kaçamayacaksınız!

Merak edilen konu, öğrenci velilelerinin e-devlet veya MEBSİS gibi öğrenci takip uygulamaları üzerinden randevu alıp almayacağı oldu. 

İLGİLİ HABER: VELİLER DİKKAT! RANDEVU SİSTEMİ ADIYLA DOLANDIRILMAYIN!

Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, randevu almanın nasıl olacağına dair bilgi verdi. 

HER OKUL KENDİSİ ÇÖZECEK

Öğrenci velilerinin randevuları her hangi bir uygulama üzerinden olmayacak. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri. "Her okul yönetimi kendi velilelerine bilgiler verecek. Bunu yaparken de ilkokullarda sınıf öğretmenleri ve orta ve üzeri okullarda da sorumlu sınıf öğretmenleri velilerle koordinasyonu sağlayacak. Sistem üzerinden her hangi bir randevu sistemi bulunmuyor. Bu noktada velilerimiz okul yönetimi ve sınıf öğretmenleriyle irtibatta olurlarsa, bu sistemin nasıl işlediğini daha net anlarlar ve zamanla sistem oturur" dedi. 

Editör: Ali ARASLI