Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir ve bir çok AK Parti teşkilatında değişim sinyalleri! Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir ve bir çok AK Parti teşkilatında değişim sinyalleri!

Demokrat Parti Uşak İl Kongresi, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla yapıldı. Çok az bir partilinin katıldığı ve AKM’nin 2 numaralı küçük salonunda yapılan kongrede, mevcut Başkan Ekrem Ceylan göreve devam etti. Tek aday olarak seçime katılan Ekrem Ceylan, yeni yönetim kurulu listesini oluşan Divan Kurulu’na bildirdi. Kongrede bir konuşma yapan Ekrem Ceylan, ülkenin zor günlerden geçtiğini ve yerel seçimlerin önem taşıdığını ifade etti.

demokrat1

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, burada yaptığı açıklamada hükümeti eleştirdi. Hükümetin yanlış işler yaptığını belirten DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, şöyle konuştu:

“Bugün dünya konjonktüründe para bulunduğu bir dönemde Türkiye'nin bu süreçten olumsuz bir şekilde ayrıştığını görüyoruz. Sadece konum politikalarınızda değil, ekonomik alanda Türk ekonomisinin katma değer üretme kapasitesini istihdam üretme kapasitesini dönüştürecek bir plana sahip değilsiniz.”

demokrat

Konuşmaların ardından partiye yeni üye olanlara rozetlerini takan Genel Başkan Köse, kongrenin hayırlı olmasını diledi. Öte yandan kongreye SP İl Başkanı İbrahim Dağgezen, CHP İl Başkanı Sevinç Yazgan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen de konuk olarak katıldı. 

Editör: Ali ARASLI