Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’ya Demokrat Parti ve İYİ Parti’den adaylık için açık kapı bırakıldı. Kulislerden edindiğimiz bilgiye göre AK Parti’den 2014 ve 2019’da Banaz Belediye Başkanı seçilen Zafer Arpacı, bu dönemde aday gösterilmedi. Arpacı’nın Uşak’ın Banaz ilçesinde geniş kesimlerden destek gördüğü ve bu nedenle diğer partilerden kendisine teklif geldiği ifade edildi.

DP GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL ARADI

Edinilen bilgiye göre DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Zafer Arpacı’yı arayarak adaylık teklifinde bulundu. DP Uşak İl Yönetimi’nin de  Zafer Arpacı’ya son bir kez daha bu konuyu açacakları belirtiliyor. Ayrıca Arpacı’ya İYİ Parti’den de açık kapı bırakıldı. Söz konusu iddialarla ilgili gerekli teyitleri aldık ve kulislerdeki bu bilgilerin doğru olduğunu öğrendik. Fakat kaynaklarımız, isimlerinin hiçbir şekilde açıklanmasını istemedi. Zafer Arpacı’ya yapılan bu tekliflerin yakın çevresi tarafından da biliniyor. Arpacı’nın bu tekliflerle ilgili hiçbir net cevap vermediği kaydedilid.

ZAFER ARPACI’NIN BAĞIMSIZ ÇIKMASI DA GÜNDEMDE

Öte yandan Zafer Arpacı’nın bağımsız olarak da tekrar aday olmasını isteyenler de bulunuyor. Banaz’da Zafer Arpacı’nın bağımsız aday olması veya Saadet Partisi gibi bir partiden aday olması durumunda, seçim matematiğinin değişeceği belirtiliyor. Arpacı’nın aday olması, akıllara 2009 yerel seçimlerinde Şanlıurfa’dan bağımsız aday olan Ahmet Eşref Fakıbaba’yı getiriyor. Fakıbaba da o dönemde tekrar aday yapılmamış ve seçimlere bağımsız girmişti. Fakıbaba’ya o dönemde Saadet Partisi destek olmuştu. Fakıbaba, tekrar başkan seçilmişti.

Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu

KULİS: ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI