Uşak Belediyesi’nin caddedeki dükkanları 210 bin TL’ye kadar kiracı buldu

Uşak'a yakın olan Gediz Ilıca ve Simav Eynal'da termal fiyatları ne kadar? Uşak'a yakın olan Gediz Ilıca ve Simav Eynal'da termal fiyatları ne kadar?

Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binasındaki dükkanların tamamı kiralandı. Daha önce 3 sefer satışa çıkan ve banka faizindeki paralar nedeniyle alıcı çıkmayan dükkanlardan, aylık 790 bin TL’yi kasasına koyacak.

Uşak Belediyesi’nin İsmetpaşa’daki satılmayan 4 dükkan için bugün kira ihalesi yapıldı. Uşak Belediyesi’nin caddeye bakan dükkanları için toplam 19 istekli ihaleye girdi. 50 bin ve 60 biner TL’den açık artırma başlandı ve her 1 dükkan için teker teker bu işlem gerçekleşti. Buna göre 1 numaralı dükkan için 178 bin TL, 2 numaralı dükkan için 201 bin TL ve 3 numaralı dükkan için de 201 bin 500 TL bedel biçildi. Uşak Belediye Başkanı’nın makam odası olan kısım için ise 210 bin TL verildi ve tüm dükkanlar aynı gün kiralandı. Uşak Belediyesi bu sayede 10 yıl boyunca bugünün şartlarında 790 bin 500 TL aylık geliri de garanti altına aldı. Söz konusu rakamın her yıl enflasyon oranında artması ve satışa çıkacağı rakamı da önümüzdeki yıllarda geçmesi bekleniyor. Bu alanda 3 sarraf ve 1 konfeksiyoncu hizmet verecek.

Ekonomik konjonktür, belediyeye doğru işi yaptırdı

Öte yandan Uşak Belediyesi, geçen yıl söz konusu dükkanları satışa çıkardı. 32 ile 37 TL arasında bedel biçilen dükkanlara hiçbir şekilde alıcı çıkmadı. Eğer dükkanlar satılsaydı bu şartlarda tek seferde 150 milyon TL gelir elde edilecekti. Ekonomik koşullar nedeniyle ihaleye katılmayanlar, bir bakıma belediyeye iyilik yapmış oldu. Uşak Belediyesi, mecbur kaldığı için kiraya çıktığı dükkanlardan sürekli ve kalıcı gelir sağlayacak. ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI