Çeşitli nedenlerden dolayı karın bölgesinde deri fazlalıkları, yağ fazlalıkları ve bu gibi sorunlar meydana gelmektedir. Bazı kişiler ne kadar diyet ve egzersiz yapsa da karın kısmındaki yağlardan kurtulamamaktadır. Tıpta yaşanan gelişmeler ile karın germe ameliyatı olarak bu şikayetlerden kurtulmak mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty) Nedir?

Karın germe ameliyatı, bir çeşit estetik cerrahi operasyonudur. Göbek ve karın estetiği için uygulanan ameliyat türleri içerisinde en etkili olan yöntemlerden biridir. Özellikle hamilelik sonrasında ve kilo verme sonrasında karın kısmı eski haline dönmemektedir. Kadınlar bu gibi sorunlardan karın germe ameliyatı ile kurtulmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Karın bölgesindeki sarkmalardan ve fazla yağdan şikayetçi olan herkes karın germe ameliyatı yaptırabilmektedir. Karnının düz görünmesini ve daha ince bir formda olmayı isteyen kişiler bu ameliyattan faydalanabilir.

Hekim tarafından yapılan detaylı muayene ve incelemelerden sonra uygulanacak olan tekniğe karar verilmektedir. Genel olarak karın germe ameliyatı için sezaryen izi seviyesinde bir çizgi çizilir ve bu şekilde fazla olan deri ve yağ alınır. Ameliyat sonrasında kişiler tekrar kilo alırsa karın kısımları eski haline geri dönecektir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatı sonrasında ameliyatın koşullarına bağlı olarak kişiler genellikle 1 – 2 gün hastanede bakım gördükten sonra taburcu edilmektedir. Kişiler karın germe ameliyatı sonrasında genellikle özel bir korse kullanmaktadır. Bu korse 1 ay boyunca giyilmelidir. Ameliyat bittikten 3 – 4 saat sonra bir yakınınızın yardımı ile ayağa kalkarak yürüyebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatını yaptıran kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu ameliyat hekimlerin uygun gördüğü herkese uygulanabilmektedir ve karın germe ameliyatı fiyatları bazı durumlara göre değişiklik göstermektedir.

Bu durumlardan ilki işlemi yaptıracağınız kliniktir. Klinikten, kliniğe ve hekimden, hekime göre karın germe ameliyatı fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hekim ve hastane seçimi önemlidir.

Kulaklarınıza bir şey sokmayın, temizlemeye çalışmayın! Kulaklarınıza bir şey sokmayın, temizlemeye çalışmayın!

Farklı fiyata hizmet veren birçok hekim ve birçok klinik bulabilirsiniz ve karın germe ameliyatınızı en uygun karın germe ameliyatı fiyatları ile yapabilirsiniz. Bunun için işlem öncesinde iyi bir araştırma yapmalısınız.

Bişektomi Nedir?

İstediği yüz şekline sahip olmak isteyen kişiler tarafından sık sık tercih edilen estetik bir operasyon olan bişektomi, yüz hatlarının dengeli şekilde düzeltilmesi için yapılmaktadır. Bazı durumlarda ne kadar kilo verilse de yüz şekli kalın ve yuvarlık kalmaktadır. Bu durumda bişektomi ile yanak içerisindeki yağlar kolay bir şekilde alınmaktadır.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlem ile kişinin elmacık kemikleri ve çenesi daha belirgin bir hale gelmektedir. İşlem öncesinde kişinin istekleri dinlenir. Ardından bişektomi için lokal anestezi uygulanır ve yanak kısmının içerisinden 1 santimlik kesikler açılır. Bu kesikler ile yanak içerisindeki yağ dokusuna ulaşılır ve önceden belirlenen kısım çıkarılır. Ardından dikiş atılır ve işlem sona erer.

Kimler Bişektomi Yaptırabilir?

Bişektomi her yaştan ve her cinsiyetten kişilere uygulanabilen bir işlemdir. Ancak ameliyat için genellikle kişiler 25 yaşını doldurmuş olmalıdır. 25 yaşına kadar kişilerin yüz hatları tam olarak oturmaktadır ve bu şekilde verimli bir işlem yapılabilmektedir. Ayrıca yüz hatları belirgin olmayan kişilerde bu yöntemden faydalanabilir.

Yanak İnceltme Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yanak inceltme operasyonuna girmeden önce doktorunuza kullandığınız tüm ilaçları söylemelisiniz. Bunun yanı sıra bişektomi işlemi sonrasında yaranızın enfeksiyon kapmaması için ağız temizliğine dikkat etmelisiniz. Bu şekilde sağlıklı bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

Editör: Ali ARASLI