Uşak Belediyesi'nin bu yıl ikinci kez düzenlediği Gurbetçi Festivali'nde, Ekin Uzunlar bir konser verecek. Karadeniz yöresinden şarkı ve türküler seslendiren Ekin Uzunlar'ın konseri 6 Ağustos 2023 Pazar günü, Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi'nde verilecek olan konser, aynı gün akşam saat 21:30'da başlayacak. 

Ekin Uzunlar, Karadeniz müziği ile batı müziğini sentezleyerek kendine özgü bir tarz geliştirdi. Tarzı nedeniyle kendine özgü bir hayran kitlesi olan Ekin Uzunlar, 21 Ağustos 2021'de de Gençlik Festivali kapsamında Uşak'ta konser vermişti. 

Acun Ilıcalı muhabirlikten gelerek nasıl bu kadar zengin oldu? Acun Ilıcalı muhabirlikten gelerek nasıl bu kadar zengin oldu?

EKİN UZUNLAR KİMDİR?

Karadeniz müziğinin tanınan isimlerinden biri olan Ekin Uzunlar, 21 Ağustos 1991'de, Trabzon Çaykara’da dünyaya geldi. 8 yaşında kemençe çalarak küçük yaşta müzik hayatına atıldı ve bu dönemde ailesi de bu çalışmalarını destekledi. 

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünden mezun oldu ve Teona'da kemençe çaldı. Teona'dan ayrılıp bireysel müzikle yoluna devam eden Uzunlar, 2018'de “Son Bir Kez”, 2022'de “Oy Benim Sevduceğum”  eserleriyle adını daha çok duyurdu. 

2021'de 47'inci Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde, En İyi Halk Müzik Erkek Şarkıcı olarak seçildi. 

Editör: Ali ARASLI