Uşak CHP’de mahalle delege seçimleri öncesinde, ortaya atılan usulsüzlük iddiaları hakkında açıklama yapan İl Başkanı Koray Akgün, “Söz konusu iddiaları ortaya koyan arkadaşlarımıza belge veya delil getirmelerini söyledim. Fakat belge ve delil ortaya koyan olmadı. Şikayetçi olun dedim, resmi olarak da bir şikayet yok” dedi.

Uşak CHP’de sarı ve beyaz liste arasında devam eden delege seçimi yarışının son haftasında, ortaya atılan bazı iddialar dikkat çekti. CHP’de 2007’de dönemin Genel Başkanı merhum Deniz Baykal ve ekibi tarafından görevden alınan eski İl Başkanı Fuat Yılmaz, sosyal iletişim ağı facebook hesabından bir paylaşım yaptı. Delege seçimlerine hile karıştığını öne süren Fuat Yılmaz, “Cumhuriyet Halk Partisi ahlakına yakışmayan ve delege seçimlerine hile karıştıran yöneticilerle bunu bildikleri halde olanları örtbas etmeye çalışan yöneticilerin istifa etmelerini bekliyoruz. Hile karıştırmaya çalışanların istifa etmelerini aksi durumda ise görevden alınmalarını bekliyoruz. Gereği yapılmazsa olup bitenleri sosyal medyada paylamaktan başka seçeneğimiz kalmamaktadır. Hak yemeyiz, hakkımızı ve bunca gencimizin emeğini de yedirmeyiz” ifadesini kullandı.

Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz! Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz!

KORAY AKGÜN: ARKADAŞLARIMIZLA KONUŞTUM NE BİR DELİL NE DE BİR BELGE VAR

Konuyla ilgili telefon üzerinden kısa bir açıklama yapan CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, söz konusu iddialarla ilgili gerekli görüşmeyi yaptığını söyledi. Delege seçimine hile karıştığına dair bir algının oluşturulmak istendiğini belirten Akgün, “Bu hafta son mahalle delegelerimizi seçeceğiz ve akabinde ilçe ve il başkanlığı seçimlerine gidilecek. Fakat delege seçimleri sırasında bu tip bir iddia ortaya atıldı ve bununla ilgili kendimizden büyük ve ağabey diye hitap ettiğimiz partili arkadaşlarımızla konuştuk. Deliliniz ve belgeniz var mı diye sorduğumda, hayır yanıtını aldım. Peki neye dayanarak bunu diyorsunuz dediğimde de bana, böyle bir şeyin olmuş olabileceğini tahmin ettiklerini söylediler. Şimdi tahmin üzerine, birilerini karalayıcı ve onurlarını incitici bu tip iddialar ortaya atılmamalı. Partiyi ilgilendiren veya ilgilendirmeyen her ne konu olursa olsun, kimse veya hiçbir kurum varsayımla bu şekilde itham edilmemeli. Eğer ellerinde gerçeğe dayanan belge varsa getirsinler ben yine işlem yaparım. Hatta itiraz süreleri geçse dahi yine gereği neyse yapılır. Fakat şu ana kadar böyle bir belge veya kanıt önümüze gelmedi” dedi.

Editör: Ali ARASLI