Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ekrem Boran, Uşak’taki aileleri ekonomik yönden desteklemek amacıyla alınacak ek tedbirleri konuştuklarını belirtti. Aile ve Sosyal Hizmetler Uşak İl Müdürlüğü, ailelerin yaşadığı sorunların çözümü, afet ve sosyal medya gibi bağımlılıkların önüne geçilmesi için Türkiye genelinde yapılan ‘Aile Çalıştayı’nın Uşak etabını gerçekleştirdi. 

Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi

ekrem boran3

Çalıştayda, “Aile, Eşitlik ve Adalet”, “Aile, Sosyal Kalkınma ve Refah”, “Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme”, “Aile, Çevre ve İklim”, “Aile, Teknoloji ve Dijitalleşme”, “Aile Odaklı Sosyal Hizmetler” konuları ele alınırken, burada İl Müdürü Ekrem Boran bir açıklama yaptı. 
Boran, Uşak’taki ailelerin ekonomik ve sosyal yönden destekleyecek yeni çalışmaların ortaya konması için burada önemli fikirlerin gündeme geleceğini dile getirdi. 

ekrem boran1
Boran, “Ailenin güçlendirilmesine ilişkin mevzuat, uygulamalar ve bu konuda geliştirilmesi gereken alanların tartışılması, iş ve aile yaşamı dengesine yönelik geliştirilebilecek politikalar ve ailenin korunmasına ilişkin hak ve sorumlulukların güvence kapsamının genişletilmesine yönelik yapılacak çalışmaların masaya yatırılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra,  ailelerin ekonomik ve sosyal yönden desteklenmeleri amacıyla alınabilecek ek tedbirler, yeni ailelerin kurulmasını teşvik edecek ekonomik ve sosyal desteklerin neler olması gerektiği konularının ele alınması gerekir” dedi. 

ekrem boran2
EVLİLİK VE AİLE HAYATI
Ailenin ilişkilerinin sağlam temeller üzerine kurmalarını sağlayacak unsurların ele alınması gerektiğini ifade eden Boran, “Evlilik ve aile hayatına ilişkin toplumun farkındalık düzeyini artırmaya yönelik neler yapılabileceği üzerinde çalışılması kuşaklararası dönüşümün belirleyici faktörüdür” dedi. 
Boran, “Ülkemizin bir gerçeği olan afet ve acil durumlar için ailelerin bilinç ve farkındalık düzeylerini artıracak ve ailelerin iklim değişikliği konusunda tedbirli olmalarını sağlayacak, gelişen günümüz dünyasının getirisi olan teknolojinin bilinçli kullanımı ve bilinçli medya kullanımına ilişkin kapasitenin artırılması hususlarının tartışılması da ayrı öneme sahiptir” ifadesini kullandı. Öte yandan çalıştay kapsamında çeşitli sunumlar yapıldı.

ekrem boran

Editör: Ali ARASLI