Türkiye'nin ve dünyanın sayılı gurmeleri arasında yer alan Vedat Milor, son dönemlerde fiyatlarıyla gündeme gelen Türk zeytinyağının İtalya'da üretilen dünyaca ünlü zeytin yağından daha lezzetli ve aromatik olduğunu ifade etti.

Kişisel youtube hesabbında bir kör tadımı yapan Vedat Milor, Türk zeytinyağlarının en üst düzeye çıkacağını söyledi.

Vedat Milor, "Çok iyi zeytinyağları denedim ve bana göre zeytinyağında en üst düzeye doğru gidiyoruz. Şarapta böyle bir şey yok ama zeytinyağında iyiyiz. Valantini çok ünlü bir zeytinyağı ve İtalya'dan getirdim. Aydın Memecik Zeytinyağı var var ve Manisa Hermus zeytinyağı var. Hepsi de kaliteli ve çok iyi. Hiçbiri kusurlu değil ve hepsinde güzel lezzetler ve detaylar var" dedi.

BİRİNCİ İTALYA'DAN ÇIKACAK SANDI AMA!

"Bunlar arasında bir kör tadımı yaptım ve Memecik ile Hermus birinci geldi" diyen Milor, şöyle konuştu. "Birinci Valentino diye bekliyordum ve ağza çok güzel bir aroma ve acımsılık geliyor. Hepsi çok güzel ve bunu üretenleri tebrik ederim. İnşallah Türk zeytinyağları en üst düzeye çıkacak" ifadesini kullandı.

İŞTE O TADIM VİDEOSU:

Uşak’ta 18 ve 19 Mayıs 2024 günü hava nasıl olacak? Uşak’ta 18 ve 19 Mayıs 2024 günü hava nasıl olacak?

ZEYTİNYAĞI FİYATLARI TAVAN YAPIYOR

Öte yandan internet üzerinde son dönemlerde en çok aranan konu başlıkları arasında '2023 dönemi zeytin yağı fiyatları' geliyor. Zeytinyağı fiyatları son dönemlerde yükseldi ve ihracat yasağı olmasına rağmen çok yukarıda seyderiyor. Zeytinyağının yerinde kilosu (litresi) 300 TL'nin üzerine çıkmış durumda. Piyasada 150 TL'ye de zeytinyağıları var ve bunların büyük çoğunluğunun karışım olduğu ifade ediliyor. 

Editör: Ali ARASLI