İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, partisine değişim çağrısı yaptı ve bunun elzem olduğunu söyledi. CHP’ye değişim çağrısı yapan İmamoğlu, “Menzilime yürümede net kararlıyım” dedi.

İmamoğlu, Haliç Kürek Yarışları programından önce gazetecilere açıklama yaptı. 

İmamoğlu, “Değişim şarttır ve bu bütün muhalefet için elzemdir. İdeallerim var ve bunun için kendi partimin de adım atmasını ısrarla söylemeye devam edeceğiz. Değişim şarttır ve değişim bir takım hatalardan dönmekle mümkün olabilir. Bunun parti içinde tartışılması en doğrusu. Elbette çok geniş fikirlerim var ve bunları partimle ve toplumla paylaşmaya devam edeceğim. Değişim noktasındaki fikrimden net kararlıyım” dedi.

MENZİLE YÜRÜMEDE NET KARARLIYIM

Atanamayan uzmanların eşleri, yaşadıkları sorunları dile getirdi Atanamayan uzmanların eşleri, yaşadıkları sorunları dile getirdi

“Menzile yürümede net kararlıyım” diyen İmamoğlu, şöyle konuştu: “İstanbul’da değişim nasılsa, siyasetteki değişimin de kendi partim için de iyi olacağını düşünüyorum. Benim gibi düşünen milyonlarca insan İstanbul’da milyonlar Türkiye’de ve yüzbinlerce üye partimde var.  Tahminimizin çok daha üstünde çok daha güzel ve tutarlı bir başarı getirecektir.”

“Aday mısınız?” sorusuna yanıt veren İmamoğlu, “Ben İstanbul’da olduğu gibi Türkiye’deki büyük bir değişime adayım” dedi.

Editör: Ali ARASLI