Elektrik ve doğalgaza zam yolu göründü. Son dönemlerde artan maliyetler enerji sektörünü de zora soktu ve sektör temsilcileri, motorin ve benzin gibi akaryakıt ürünlerine gelen zamların sektörde dengeleri bozduğu ifade edildi. Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Halk TV'den Olcay Aydilek, enerji fiyatlarına gelecek zammın sinyalini verdi. 

Uşak'ta ikinci el hafif ticaride en çok satan marka ve modeller ne? Uşak'ta ikinci el hafif ticaride en çok satan marka ve modeller ne?

doğalgaz1

"Üç Şirkete “El Konulabilir” başlıklı bir yazı kaleme alan Aydilek, "Sektöre göre, gerek elektrik gerekse de doğal gazda belli bir miktar zamma gereksinim var. Elektrik şirketleri, enerji yönetimine, yüzde 20-30 aralığında zammın gerekli olduğu mesajını iletiyor.

doğalgaz

Ankara’da, doğal gaza da “çift” haneli zam konuşuluyor. Bu işin ekonomik yanını oluşturuyor. Enerjiye zam konusunun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği 31 Mart yerel seçimleri sürecinde politik tarafı daha ağır basıyor" ifadesini kullandı.

doğalgaz2

Aydilek, maliyet artışının enflasyonu tetiklediğini ve bu konuda son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söyleyeceğini vurguladı. 

Editör: Ali ARASLI