Uşak’ın Elmalıdere Mahallesi’nde Mart 2024 yerel seçimleri öncesi, kıyasıya bir muhtarlık yarışı yaşanıyor. Oy kullanacak yaklaşık 7 bin seçmenin bulunduğu mahallede verilen uçuk vaatler de bulunuyor.

Kentte gelişime açık olmadığı için nüfusun yoğun olmadığı bölgelerden biri olarak görülen Elmalıdere’nin muhtar adaylarının en temel söylemi, mahallenin makus kaderini yenmek.

Elmalıdere Mahallesi Muhtar adaylarının temel vaatleri kapalı pazaryeri, arazilerin toplulaştırılıp mahalleye yatırım yapılmasını sağlama ve belediye otobüs durağı gibi konular.

Hatta vaatler arasında, yurtdışında iş imkanı sağlama da yer alıyor.

MEVCUT MUHTAR ARTIK ADAY OLMUYOR

Uşak CHP'de İl ve İl Gençlik Kolları Örgütleri, Hacer Kareket'i destekliyor Uşak CHP'de İl ve İl Gençlik Kolları Örgütleri, Hacer Kareket'i destekliyor

Elmalıdere’de Mart 2019’da seçimi kazanan Muhtar Kadir Gencer, bu dönem için aday olmayacağını bildirdi. Kadir Gencer’in aday olmaması üzerine şimdiden 6 aday çıktı ve bu sayısının ilerleyen günlerde 11’i bulacağı belirtildi.

Şu ana kadar aday olanlar arasında; Şenol Yeşilova, Mehmet Yıldırım, Eşref Alay, Mehmet Aslankorkut, İsmail Atay, Recep Gürcan ve Hüseyin Kazak yer aldı.

ELMALIDERE HALKINA VERİLEN GENEL VAATLER ŞÖYLE:

-Elmalıdere’de mahalle konağı yapılması,

-Atapark veya 100. Yıl parkı gibi bir park,

-Düğün salonu,

-Spor salonu,

-Kapalı pazaryeri,

-18’inci madde ve imar planıyla gelişimin sağlanması,

-Yurtdışında iş imkanı.

Editör: Ali ARASLI