CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Örgütleri, Ankara Tandoğan Meydanı’nda yapılacak olan büyük emekli mitingine katılmak isteyen Uşaklı vatandaşları, Ankara’ya götürecek. Konuyla ilgili CHP Uşak İl Başkanlığından bir bilgi mesajı atıldı. Mesajda, şu ifade yer aldı: “Onurlu yaşam, hakça paylaşım için Büyük Emekli Mitinginde buluşuyoruz. 26 Mayıs 2024 Pazar günü, Ankara Tandoğan meydanındaki mitinge katılmak isteyen emeklilerimizin 22 Mayıs Çarşamba saat 17.00 ye kadar CHP İl Başkanlığı'na isim yazdırmaları gerekmektedir.”

AK Parti Uşak Milletvekili Tuğrul: Yakında bazı şeyler paylaşacağız AK Parti Uşak Milletvekili Tuğrul: Yakında bazı şeyler paylaşacağız

UĞUR DÜMEN: EMEKLİ HUZUREVİNE MAHKUM EDİLİYOR

Emeklinin huzurevine mahkum edildiğini ve burada da sıra bekleyen çok sayıda emekli olduğunu belirten CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, şöyle konuştu: “Ankara Tandoğan’daki mitinge, emeklilerimizi götüreceğiz. Burada yaşadıkları sorunları hep birlikte dile getirecekler. Demokratik hakkını kullanacak olan emeklilerimiz, artık yaşayamaz hale gelmiştir. Devletin yolcu ve geçiş garantili köprü ve havalimanlarına aktaracak parası var. Fakat emekliye gelince yok. Hem emeklinin verdiği vergi ve harcadığı parayla devleti ayakta tutacaksın, hem de emekliyi açlığa mahkum edeceksin.”

uğur dümen

Huzurevlerine girmek isteyenlerin oranının yüzde 40 arttığını söyleyen Dümen, Uşak’ta da benzer durumun yaşandığını belirtti. Dümen, kentte kiraların 8 ila 10 bin TL arasında olduğunu kaydederek, şu ifadeyi kullandı: “İlimiz Uşak şartlarında bir emekli maaşı ancak bir evin kirasını, belki elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ancak karşılar. Hatta sadece emekli maaşına talim edenler, çoluğundan ve yakınlardan destek almadıkları müddetçe temel giderlerini dahi ödeyemezler. Huzurevine gitmek isteyen emekli sayısındaki artış da bunun net işaretidir. Hükümet emekliyi açlığa değil, ölüme terk etmiştir.” 

Editör: Ali ARASLI