Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkan adaylarıyla ilgili çalışma yaptığı ifade edildi. Gazete Pencere’den Nuray Babacan’ın aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkan adayları için anket sonuçlarına dikkatle bakıyor. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinin yaptırdığı özel bir anket olduğu da aynı yazıda belirtildi. Yine geçtiğimiz günlerde yapılan örgüt yoklamaları da dikkate alınacak.

İL VE İLÇE YÖNETİCİLERİ VE MİLLETVEKİLLERİNE SORULUYOR

Erdoğan’ın parti teşkilatlarının sözlü olarak da görüşünün alınmasını istediği de Babacan’ın yazısında yer aldı. Erdoğan, kentin milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileriyle de görüşülmesini istedi. Babacan, Erdoğan’ın kara kaplı defterindeki notların da adayların geleceğini belirleyeceğini yazısında ifade etti. 

İSTANBUL VE ANKARA İÇİN SÜRPRİZ OLABİLİR

Talip Gümüş: Havuzlu villada yaşayanlar milletin derdini nereden bilecek? Talip Gümüş: Havuzlu villada yaşayanlar milletin derdini nereden bilecek?

Öte yandan son dönemlerde, kulislerde İstanbul için sürpriz yapılabileceği aktarılıyor. Eski Çevre Bakanı Murat Kurum’un adının geçtiği İstanbul’da İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın da düşünüldüğü öne sürülüyor. Murat Kurum’un Ankara Belediye Başkan adayı da olabileceği kulislerde sık sık dile getiriliyor. İzmir’de ise CHP’li seçmenden oy verecek bir aday üzerinde konuşulduğu, uzun zamandan beri medyadaki siyaset kulislerinde sık sık dile getiriliyor.

 UŞAK’TA DURUM NE?
Uşak’ta ise AK Parti’nin adayının Mehmet Çakın olduğu yönünde yaygın bir görüş var. Geçtiğimiz günlerde Bakan Özhaseki’nin de üstü kapalı ifadesiyle Mehmet Çakın, yeni dönemde AK Parti’nin Uşak Merkez Belediye Başkan adayı olacak gibi duruyor. Zaten hiçbir aday adayının bulunmaması da dikkat çeken bir diğer unsur. AK Parti’nin Uşak için bir anket yaptığı ve il ve ilçe yöneticilerinin de görüşlerinin alındığı öğrenildi.  


UŞAK PORT HABER///

Editör: Ali ARASLI