Eşme’de 25’inci kez yapılacak olan Uluslararası Eşme Turistik Kilim, Kültür ve Sanat Festivali 18 ve 20 Ağustos 2023 tarihlerinde bir dizi etkinlik ve konserler gerçekleşecek. Her bir motifinde ayrı bir hikaye olan, acı, sevinç, ayrılık, kavuşma ve dayanışmayı motiflerine konu alan ve renkleriyle de sanatsal ve kültürel bir değer alan Eşme kilimleri için çeyrek asırdır yapılan uluslararası festival, bu yıl da yapılacak. Festivalin birinci gününde Ayşe Dinçer konser verecek ve ikinci gününde de Derya Uluğ sahne alacak.

OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak OEDAŞ, Uşak ve ilçelerinde elektrik kesintisi uygulayacak

festival5-1

SESİ GÖNÜLLERE İŞLEYEN BURCU GÜNEŞ KAPANIŞI YAPACAK

Festival kapsamında Türk müziğinde önemli bir yeri olan ve hemen hemen toplumun her kesimi tarafından seslendirdiği şarkılar beğeniyle dinlenen Burcu Güneş, 20 Ağustos 2023 günü sahne alacak. Eşme Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan konserler akşam saat 21:30’dan sonra boşlayacak. Konser etkinliklerin yanı sıra festival kapsamında futbol turnuvası ve çeşitli yarışmalar da yapılacak. Festival hakkında bir açıklama yapan Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, bu yıl yapılacak olan festival programıyla birlikte çeyrek asırlık bir serüvene imza atacaklarını söyledi.

Çetin, “Eşme Kiliminin her bir motifinde ayrı bir hikaye var ve kilimlerimiz coğrafi işaretle tescilli. Bu yıl da kilimlerimiz için festivalimizi yapacağız ve çeyrek asırlık bir geleneği sürdüreceğiz. Festivalimiz kilimlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılması için çok büyük önem taşıyor. Tabii bunu yaparken vatandaşımızın bu sıcak yaz gününde eğlenmeleri ve hoşça vakit geçirmelerini de amaçlıyoruz. Bu yıl Ayşe Dinçer, Derya Uluğ ve Burcu Güneş birer konser verecekler. Tüm vatandaşlarımızı konserlerimize ve diğer etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

festival2-1festival3-1festival-1

Editör: Ali ARASLI