Güveçte 4 saat pişen kızarmış tavuk.... Güveçte 4 saat pişen kızarmış tavuk....
Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, Eşme’nin Uluyayla köyünde dipsiz bir dere keşfetti. Geçtiğimiz hafta Buğdaylı köyünde ikinci Taşyaran’ı keşfeden Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, bu hafta Eşme’nin köylerinde çalışma yaptı.
Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu ve dernek yöneticileri burada keşif çalışması yaparken, Uluyayla’ya 4 kilometre mesafede bir vadiyi fark etti. Dernek Yöneticilerinden Alparslan Dur’un fotoğraf ve video kaydını aldığı dipsiz derenin fotoğrafları görenleri mest etti.
Dipsiz Dere (4)

KAYALARIN ARASINDA SARI RENKLİ DİPSİZ ÇİÇEĞİ ÇIKIYOR

Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, dipsiz dere hakkında bir açıklama yaptı. Kayalıkların arasında çıkan sarı çiçekler hakkında bilgi veren Keyvanoğlu, şöyle konuştu:
“Burası Uluyayla’ya yaklaşık 4 kilometre batı yönünde vadi içinde bir yer. Buraya dipsiz adı verilmiş. Taş yapısı bildiğimiz meşhur Taşyaran ile aynı ve buranın kaya yapıları daha bir ilgi çekici. Kayaların arasında sarı çiçek açmış otlarımız var. Rehberlerimiz bu bitkinin buraya özgü bir bitki olduğunu ve adının da dipsiz çiçeği olduğunu belirtiyorlar. Kayalardan sular akıyor. Burada belki binlerce yıllık akan bir su var. Ve kıvrılarak şelaleye kadar gidiyor. Bu alanın Uşak turizmine kazandırılmasında büyük yarar olacaktır. Çünkü doğal yapılar sanki bir motif gibi işlenmiş.”
Dipsiz Dere (5)

BURAYA GELMEK İSTEYENLER DAĞCILIĞI BİLEN REHBERLER EŞLİĞİNDE HAREKET ETSİN

“Burası zor bir alan ve buraya girmek çok zor” diyen Keyvanoğlu, alana gelmek isteyenleri önemle uyardı. Dağcılık eğitimi olan rehberler eşliğinde hareket edilmesini önemle hatırlatan Keyvanoğlu, şöyle dedi:
Dipsiz Dere (3)
“Dipsiz dereye gelmek isteyenler kesinlikle tek başlarına hareket etmesinler. Çünkü burada zorlu bir parkur var ve vadide kalma gibi durumlara karşı dikkatli olunması lazım. Bizler dahi burada çok zorlandık. Fakat zor da olsa biz şehrimizin bu güzellikleri seviyoruz. Burada çok güzel kaya ve görseller var. Bu güzellikler işini bilen ehil kişiler veya rehberler aracılığıyla tanıtılabilir. Tekrar ve tekrar altını çiziyorum, buraya sakın tek başınıza gelmeyin.”
Dipsiz Dere (2)
Editör: Ali ARASLI