Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı
Eşme’de 2 caminin açılışı seçime sayılı günler kala yapıldı
Uşak’ın Eşme ilçesinde 2 caminin açılışı seçime sayılı günler kala yapıldı. Cami açılışına Uşak Valisi Turan Ergün ve Milletvekili İsmail Güneş de katıldı. Kubbeli Camii ve Kemerkent Camii açılışında ilçe Kaymakamı Selin Sarı, Milletvekili İsmail Güneş ve Uşak Valisi Turan Ergün birer konuşma yaptılar.  Yapımı için arsayı Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin’in bağışladığı Kemerkent Camii’nin açılışı gerçekleşti. Açılışta AK Parti tarafı, caminin yapımına karşı çıkan muhalefeti hedef aldı.
Hacı Mustafa Çetin, burada yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
“Bu camiyi ilk yapalım derken, bu cami buraya ihtiyaç değil denilmişti. Buraya cami yapmayalım diye oylamaya sunulmuştu. Biz yılmadık ve 1 yıl gibi kısa bir sürede sizlere hediye ediyoruz. Allah burada ezanı susturmasın. Altında da güzel bir Kur’an kursumuz olacak.”

İsmail Güneş: Hacı Mustafa Çetin caminin yapımında cesaret örneği gösterdi

“Ramazan ayındayız ve bu ayınızı tebrik ediyorum. Camilere Allah’ın evi olarak bakıyoruz. Türkiye’de ne kadar cami varsa vatandaş  ve hayırseverler tarafından yapılıyor. Belediye Başkanımızın bu camiyi yapımında cesaret gösterdiğini görüyoruz. Bazı parti mensupları buna karşı çıkmasına rağmen, bu işe katkıda bulunmuş. Ben tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu ibadethanelerin sayısı daha da artar.”

Vali Turan Ergün de Hacı Mustafa Çetin’i övdü

Cami arsasını bağışlayan Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin’e bir övgü de Vali Turan Ergün’den geldi. Ergün, şöyle konuştu: “Burada yeri Belediye Başkanımız Hacı Mustafa Çetin sağlamış. Böyle güzel bir eser O’nun sağladığı bu yerde ve bütün Eşme’nin katkısıyla yapılmış.”
Editör: Ali ARASLI