Dün Ayşe Dinçer konserine sahne olan 25. Eşme Turistik Kilim ve Kültür Festivali kapsamında, bu akşam saat 21:45'te, Derya Uluğ konser verecek. Dün açılışı yapılan ve ziyaretçileri kabul eden Eşme Kilim Festivali'nin çeyrek asırlık serüveni bu yıl da devam ediyor. Pandemi dönemindeki aranın dışında, düzenli olarak yapılan Eşme Kilim Festivali'nin 25'inci yıldönümü etkinliklerinin ilk günü, Ayşe Dinçer bir konser verdi. 

Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

BUGÜN DERYA ULUĞ VAR

Eşme Kilim Festivali'nde bugün Derya Uluğ bir konser verecek. Konser saat 21:45'te başlayacak ve Derya Uluğ konserine, Eşmeli vatandaşların yanı sıra, çevre il ve ilçelerden de misafirler konser alanında olacak. Derya Uluğ konserine, tüm Uşaklı ve çevre il ve ilçelerdeki vatandaşları davet eden Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, "Festivalimizin 2'inci gününde de çeşitli etkinliklerimiz olacak" dedi.

EN GÜZEL KOÇ YARIŞMASI VAR

Çetin, festivalin bugünkü bölümünde Eşme Irkı olarak bilinen koyun cinsi için koç yarışması yapılacağını belirtti. Eşme'de en yaklışıklı koçun seçileceğini belirten Çetin, "Eşme'nin kendine has bir koyun ırkı var ve bugün de en yakışıklı koçumuzu seçeceğiz. Saat 18:30'da en yakışıklı koç yarışıması, İlçe Tarım Müdürlüğümüz tarafından yapılacak. Çocuklarımız için etkinliklerimiz devam edecek" dedi.

FEST

DERYA ULUĞ KİMDİR?

İzmir'de doğan ve küçük yaşlardan beri müziğe ilgili olan Derya Uluğ, 8 yaşındayken bir ses yarışmasına katıldı. 3 yıl Ebru Gündeş'in vokalistliğini yapan Derya Uluğ, edindiği tecrübenin ardından kendi albümünü çıkarmak üzere Gündeş'in yanından ayrıldı. İlk çalışmasını 2016 yılında Okyanus adlı single'ı ile yayınladı. Şarkının söz ve müziği Asil Gök ve Derya Uluğ'a, düzenleme Burak Yeter'e aittir.

Editör: Ali ARASLI