Uşak Üniversitesi’nde bir dönem TIP Fakültesi Dekanlığı yapan Prof. Dr. Ömer Karahan, Uşak Üniversitesi yönetimine sert sözlerle yüklendi ve yeterliliği olmayan isimlerin profesör yapıldığını ve bunun da mağduriyetlere yol açtığını öne sürdü.

“TEK YAYINI OLMAYANA KADRO VERİLDİ, FAKAT ŞARTLARI TUTAN VE 5 YILDIR KADRO BEKLEYENLER VAR”

Kendisine ait Ömer Karahan isimli youtube kanalı üzerinden bir yayın yapan Prof. Dr. Ömer Karahan, üniversite yönetimine seslendi. Karahan, “Ah hocam ah, dert bir değil elvan elvan. Dostun belası düşmandan yamandır demişler. Onun için dost seçerken çok dikkatli olmak lazım hocam. Bizim ikazlarımıza rağmen 2018’de, tıbbın İslamileştirilmesi iddiasında bulunan ve sosyal medyada bu şekilde paylaşım ve iddiaları olan bir zatı muhtereme kadro açma teşebbüsünde bulundunuz. Ben baktım sosyal medyada tıbbın İslamileştirilmesi gibi iddiaları var. Ama 2006’da doçent olan bu şahsın 2018’e kadar bir tane yayını var ve o da doçent olmadan önce bir kongredeki tebliğ. Başka yayını yok ve siz buna kadro açtınız. Öbür tarafta üniversiteniz çeşitli fakültelerinde çalışan ve profesörlüğün şartlarını yerine getiren ve 5 yıldır kadro bekleyenler var. Onlara 40 dereden su getirdiniz kadro vermemek için, ama dosyada tek yayın olmayan bu zatı-muhtereme kadro açtınız” dedi.

ömer karahan

“KİME HAYIFLANACAKSIN, REKTÖRE Mİ, JÜRİYE Mİ YOKSA KADRO İSTEYENE Mİ?”

“Öyle bir jüri oluşturunuz ki, jürideki 5 kişiden 3’ü de profesör olabilir diye rapor verdi. Memleket böyle bir memleket işte. Ben profesör olayım diyene mi hayıflanacaksın, boş dosyaya kadro açan rektöre mi yoksa jüriye mi hayıflanacaksın?” ifadesini kullanan Prof. Dr. Ömer Karahan, şöyle devam etti: “Ben bir engel koydum ve onun atanmasını engelledim. Aramamız bu yüzden açıldı ve 2018’de giremedi ve 2021’de yine bir kadro açtınız ve dosyaya bazı yayınlar koyup 2021’de bana sen kim oluyorsun dercesine atadınız”.

Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı

“HOCAM BU ŞEKİLDE DOSTLARIN VARKEN, DÜŞMANLARININ OLMASINA GEREK YOK”

Ataması yapılan öğretim üyesinin sonu kötü biten ameliyatlara neden olduğunu öne süren Karahan, “Hocam bu şekilde dostların varken düşmanlarının olmasına gerek yok. Ben şimdi şunu söylüyorum hocam, benim kliniğimde bir öğretim üyesinin mağdur ve mazlum olduğunu ifade ediliyor. Bu mağduriyet ve mazlumiyete neden olanın kim olduğunun belirlenmesi için dekanlığa yazı yazdım. O dönemde dekanımız vefat etti ve şimdi bir üst makam olarak sizden talep ediyorum. Cerrahi klinikte mağduriyete ve mazlumiyete sebep  olan kimse ortaya çıkarılıp, gereğinin yapılmasını talep ediyorum hocam.”

EDİTÖRÜN NOTU: Konuyla ilgili Rektör veya kast edilen öğretim üyesi dilerse burada cevap haklarını aynen yayınlayabiliriz. 

Editör: Ali ARASLI