Fahrettin Tuğrul: İstikrar ve güven ortamı güçlenerek devam ediyor

AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, Türkiye’nin 22 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, dünyanın 10 büyük ekonomisine girme ideallerinin bulunduğunu söyledi. Uşak OSB’nin 22’inci olağan genel kurulunda konuşan AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, partisinin iktidara gelmesiyle birlikte ekonomik istikrar ve güven ortamının oluştuğunu belirterek, “Bu siyasi istikrar ve güven ortamı 20 yıldır güçlenerek devam ediyor” dedi.

İbrahim Karadedeli ve ekibi Uşak Kent Konseyi yönetimi için aday oldu İbrahim Karadedeli ve ekibi Uşak Kent Konseyi yönetimi için aday oldu

“SİYASİ VE HUKUKİ İSTİKRAR GÜVEN ARZ EDİYOR”

Tuğrul, “Uşak örnek gösterilecek bir başarı içinde yoluna devam ediyor. Sanayimizin ve ekonomimizin güçlenmesi için istikralı bir devlet yönetimi ve güven ortamının olması lazım. Siyasi istikrar ve hukuki güven ortamı önem arz ediyor. Bu siyasi istikrar ve güven ortamı 20 yıldır güçlenerek devam ediyor. En son 14 ve 28 Mayıs’taki seçim sonucunda işçimiz, esnafımız ve sanayicimiz güven ve istikrar için tercihini ortaya koydu” dedi.

“Yurtdışından gelen yatırımlar var. Ortadoğu, Uzak Doğu ve Avrupa’dan yatırımlar geliyor” diyen Tuğrul, şöyle devam etti: “Bu hukuk güvenliği olduğu müddetçe ülkemiz güçlenmeye devam edecek. 2002’de biz iktidara geldiğimizde 192 adetti ve 20 yılda buna 162 tane daha orgnaize sanayi bölgesi ilave ederek, neredeyse kendisinden önceki döneme eş sayıda bir sanayi teşekkülü oluşturuldu. Bu Türkiye’nin güvenle büyümeye devam ettiğini gösteriyor”.

TUĞRUL: YEŞİL OSB’YE ÖNEM VERİYORUZ

Pandeminin de ekonomileri olumsuz etkilediğini belirten Tuğrul, “Pandemi sürecinde dünya genelinde yaşanan küresel daralma ve üretimdeki azalmalar, ülkemizi zorluyor ve biz bu süreci güçlenerek atlatacağız. Sanayi Bakanlığımızın destekleriyle Uşak OSB’nin 3’üncü genişleme sahası da faaliyete geçecek. Aynı şekilde Deri OSB, Karahallı OSB ve Banaz OSB’yle birlikte ilimiz bir sanayi merkezi haline gelecek. İlimizde ekonomiyi ve sektörleri güçlendireceğiz. Yer yüzü bizim yaşadığımız bir yer ve bu noktada yeşil OSB hedefi de bu anlamda önemli. Avrupa Birliği için çevre güvenliği önem arz ettiği için burayı da ihmal etmeden yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu. 

Editör: Ali ARASLI