AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, katıldığı bir TV programında, son dönemlerde gündeme gelen stokaj havalimanı için yaptığı açıklamada, “Bizim iktidarımız döneminde, Türkiye’nin bir çok şehrine havaalanları yapıldı. Bu havaalanını şehrimize kazandıran o dönemin siyasi aktörleri, AK Parti’de görev alan milletvekillerimiz ve sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilimize bir havaalanı kazandırdı” dedi.

Son dönemlerde gündeme gelen stokaj havalimanı için bir açıklama da bir diğer AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul yaptı. Stokaj havalimanı için çalışmaların sürdüğünü ve bu bağlamda Milli Savunma Bakanı ve Ulaştırma Bakanı’yla görüşme yaptıklarını belirten Tuğrul, söz konusu yatırımın kent için önemli olacağını söyledi.

ZAMAN ZAMAN HAVALİMANININ AÇILMASI İSTENİYOR

1998’de açılan ve 2005’ten sonra yolcu uçuşları başlatılan Uşak Havalimanı hakkında konuşan Tuğrul, “Bizim iktidarımız döneminde, Türkiye’nin birçok şehrine havaalanları yapıldı. Bu havaalanını şehrimize kazandıran o dönemin siyasi aktörleri, AK Parti’de görev alan milletvekillerimiz ve sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilimize bir havaalanı kazandırdı. Bu havaalanı ilimizde çeşitli tartışmalara konu oluyor. Süre içinde zaman zaman açılması isteniyor. Eğitim uçuşları devam ediyor. Bu çalışma ilimizin gelişimine ciddi bir katkı sağlayacak. Uçakların inmesi ve kalkması ve bakım ve onarımın olması ve Türkiye’de bu işi yapan nadir havaalanlarından biri olması anlamında ilimize katkısı olacak” dedi.

MİLLİ SAVUNMA VE ULAŞTIRMA BAKANI’YLA GÖRÜŞTÜK

Yangından zarar gören Sivaslı Cinoğlu ve Hanoğlu köyü sakinlerini ziyaret ettiler Yangından zarar gören Sivaslı Cinoğlu ve Hanoğlu köyü sakinlerini ziyaret ettiler

“Bizler İsmail Güneş vekilimle beraber Savunma Bakanımızın yanındaydık ve geçen hafta da Ulaştırma Bakanımızın yanındaydık” diyen Tuğrul, şöyle konuştu: “Bunun takipçisi olacağız. Hem bu konu, hem de seferlerin başlaması için çalışma yapacağız. Bizler icra makamında olan insanlarız. Cumhurbaşkanımızın olduğu bir dönemde 5 yıl boyunca ülkemizi yöneteceğiz. Uşak’ın en fazla hizmet alması için çalışacağız. Bizler şikayet makamında değiliz ve şehrimiz için icra makamındayız ve bununla ilgili de Savunma Bakanımızın yanındaydık ve olumlu bir karşılık aldık. Nezaketli bir üslupla bu konuyla ilgili çalışmalara destek vereceğini söyledi. Bu konunun takipçisi olacağız.”

EDİTÖRDEN:

UŞAK HAVALİMANI 1998’DE AÇILDI VE SİVİL YOLCU TAŞIMA 2005’TEN SONRA GÜNDEME GELDİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin kullanım hakkını elinde bulundurduğu ve mülkiyeti Milli Savunma Bakanlığı’na ait olan Uşak Havalimanı, 1998’de tamamlandı ve açıldı. Havaalanı açıldıktan sonra uzunca bir süre yolcu uçuşu burada yapılamadı. O dönemde hava yolculuğu lüks olan bir konuydu ve dünya genelindeki gelişim trendini takip eden THY, uçuşları daha yaygın hale getirdi. Aynı dönemde sivil hava yolu şirketleri de güçlendiler ve Uşak’ta uçuşlar 2005’ten sonra gündeme geldi. Uşak Havalimanı, 2007 ve 2009 arasında Atlasjet’le uçtu ve daha sonra Anadolu ve Bora Jet kentte uçmaya başladı. AK Parti döneminde Uşak Havalimanı sivil uçuşlara açılırken, yine aynı dönemde yapılan Zafer Havalimanı nedeniyle kapalı ve atıl hale geldi.

Editör: Ali ARASLI