Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor
Uşak’ta seçimler bitti ve 2019’da 11 belediyenin 10’nu alan AK Parti, sadece 2 ilçede ve 1 beldede kazandı.
Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Uşak Merkez, Karahallı, Eşme, Kızılcasöğüt, Pınarbaşı ve Selçikler’de CHP’nin adayları kazandı. Uşak’ta Özkan Yalım, Eşme’de Yılmaz Tozan, Karahallı’da Ramazan Karakaya, Pınarbaşı’nda Naci Akyürek ve Selçikler’de de Ali Ezberci CHP adına seçimi kazandı.
AK Parti ise; Sivaslı, Ulubey ve Tatar’da seçimin galibi oldu. Sivaslı’da Bahri Azatçam, Ulubey’de Veli Koçlu ve Tatar’da da Ramaz Gün, AK Parti’nin kazanan adaylarıydı. Bu seçimlerde Banaz’ın bağımsız başkan adayı Zafer Arpacı kazanırken, Eşme Yeleğen’de de bağımsız aday Ecevit Emir ipi göğüsleyen isim oldu.

2019’DAKİ BAŞARI FAHRETTİN TUĞRUL’UN MUYDU?

2019’da AK Parti seçim yarışına şu andaki adayların büyük bölümüyle girdi. O dönemde, Sivaslı hariç tüm belediyeleri AK Parti kazanmıştı. Fakat bu seçim durum tam tersi oldu. AK Parti, Ulubey ve Sivaslı gibi nüfusu az 2 ilçede ve Sivaslı’ya bağlı Tatar beldesinde seçimi kaybetti. AK Parti, yıllardır kazandığı Selçikler Belediyesi’ni de Osman Çakır’ın görevi bırakmasıyla kaybetti. 2019 seçimlerinde elde edilen başarının yok olması, akıllara o dönemde bunu kendi başarısı gibi lanse eden Fahrettin Tuğrul’u getirdi. Çünkü Tuğrul, o dönemde kazanılan belediyeleri kendi il başkanlığının başarısı olarak anlatmıştı. Fakat durum hiç de böyle değildi?

2019’DAKİ SKOR, BASRİ YILDIRIM VE MEHMET ÇAKIN’IN İL BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDEKİ BAŞARIYDI!

2019 yılındaki seçimde Tuğrul, birkaç aylık il başkanlığında 11 ilde 10’nu aldığını ortaya koyarken, geçmiş yönetimlerin yaptığı çalışmalara hiç değinilmedi. Tuğrul, önceki dönemde görev yapan parti teşkilatlarının emeklerinin karşılığını kağıt üstünde kendi hanesine ekledi. Seçim önünde, AK Parti’nin daha önceki yönetimlerinde yer alan isimler, “Bu seçim Tuğrul ve ekibinin başarısını göreceğiz” yönünde görüşler ortaya koyuyordu. Bu seçimde 11 belediyeden sadece 3’nün alınması, Fahrettin Tuğrul ve ekibinin gerçek başarısı olarak tarihe not düşüldü. Nasıl ki; 2019 seçimleri Tuğrul'un hanesine yazdıysa, bugünkü kötü sonuç da Himmet Yaşar’ın üzerine kaldı. 

14 MAYIS SEÇİMLERİNDE DE BU SONUÇLARIN OLACAĞI BELLİYDİ!

14 Mayıs seçimlerinde de bugünkü alınan hezimetin önü açıldı. Türkiye genelinde AK Parti Teşkilatlarında oluşan, tepkilere kulak tıkandı ve bir çok ilde aday adayı olmayan isimler vekil adayı yapıldı. Uşak’ta da bunun örneği Fahrettin Tuğrul’da görüldü. Mevcut vekil İsmail Güneş’in 3’üncü dönemde de aday yapılması da teşkilatta homurdanmalara yol açtı. AK Parti teşkilatlarında daha önce görev alan bir çok isim, bunun sorumlusunun Mehmet Çakın olduğunu öne sürdü. Oluşturulan küskünler grubunun büyük bir bölümü 31 Mart’ta sandığa gitmedi. Emeklilerin durumu, ağır geçim sıkıntısı ve toplumun tüm kesimlerinde oluşan tepkiler, sandığa bu şekilde sirayet etti.
ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI