Merkez Bankası'nın aldığı 500 baz puanlık politika faizi artışı kararı sonrası gözler dolar / TL'ye çevrildi. Son dönemlerde yükseliş trendi ortaya koyan dolar / TL, karar sonrası stabil bir duruş ortaya koyuyor. Dolar / TL'de durağınlığın artış kararıyla birlikte negatif yönlü olması bekleniyor. Normal şartlarda faiz artışları, Türk Lirası'nın değerini artırıyor. Fakat son dönemlerde ülkemize yeterince yabancı para gelmediği için kur, istenen seviyeye de çekilemiyor. 

Merkez'in faiz kararı sonrası Dolar / TL Kuru

Uşak'ta zamla beraber motorin 43,50 ve benzin de 43 seviyesine çıkacak Uşak'ta zamla beraber motorin 43,50 ve benzin de 43 seviyesine çıkacak

Hafize Gaye Erkan Başkanlığında toplanan Para Politikası Kurulu, yılın bir önceki toplantısında 500 baz puan artış yaptı. Artışla birlikte gözler borsa, dolar / TL ve altın fiyatlarına çevrildi. 

Söz konusu karar piyasada beklenti dahilinde olduğu için dolar / TL'de belenen düşüş olmadı. Dolar TL hala stabil bir şekilde devam ediyor.

14:30:
An itibariyle dolar / TL kuru şöyle: 

1 ABD Doları: 28,13 Türk Lirası. 

14:55:

Dolarda hafif bir yükselme eğilimi var. Dolar / TL 14:55 itibariyle şöyle;

14:55- 1 ABD Doları: 28,16 Türk Lirası

Gözler banka faizlerine çevrildi

Yatırımcının şu anda gözü ve kulağı mevduat faizlerinin ne kadar olacağında. Son dönemlerde konut ve otomobil yatırım aracı olmaktan çıktı. Parası olanlar KKM bittiği için TL mevduata yöneliyor.  

Editör: Ali ARASLI