Gazeteci Fatih Altaylı, Gökhan Zan’ın adaylığını değerlendirdi. Tüm tepkilere rağmen CHP’nin Hatay’da Lütfü Savaş ısrarına bir anlam veremeyen seçmen, geçtiğimiz günlerde yoğun protestolar yapmıştı. Bu gelişmenin ardından Gökhan Zan, TİP’in adayı oldu.

Bu konuyu değerlendiren Gazeteci Fatih Altaylı, şöyle konuştu:

Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor

“Gökhan Zan, Türkiye İşçi Partisi’nden aday gösterilmiş ve ilginç bir gelişme olmuş. Hatay’da İşçi Partisi oldukça güçlü. Defne ve Samandağ’daki bir grup İşçi Partisi’ne oy veriyor. 14 Mayıs 2023’te İşçi Partisi Hatay’da 9 puan gibi bir oy aldı. 1 milletvekili çıkarıldı ve hukuka aykırı bir şekilde Meclis’e girmesi engellendi. Bu puanla Gökhan Zan seçilemez. Peki CHP’de Lütfü Savaş’a kızıp birileri oraya oy verir mi? 3, 5 hadi abartalım 10 puan verir ama yetmez. Bu yetmez ama Lütfü Savaş’a seçimi kaybettirir. Lütfü Savaş yoklamalarda önde çıkıyorsa, İşçi Partisi’nin Gökhan Zan’ı aday çıkarmasıyla CHP’nin kazanması imkansız hale geldi. CHP oturup başını taşlara vursun. CHP, yanlış adayın faturasını ödüyorlar. CHP’de bir laf var şaşkın ördek arka tarafından suya dalar diye. CHP’de iddiaya göre Haluk Levent’e gidiyor. Deprem sırasında iktidar partisi Haluk Levent’i baya korkuttu. Eski mali işlerini gündeme getirdiler. Geçmişte yaptıkları, bugün yaptıklarını boşa çıkarmaz ve açığa düşürmez. CHP, Haluk Levent’e böyle bir şeyle gidince o da bunu reddetmiş. Haluk Levent bunu reddetmezse, iktidar partisinin gazabına uğrardı. Peki Oğuzhan Uğur’un başı kel mi? O da baya koşturdu gidin onu da Kahramanmaraş’tan gösterin.”

Halk TV’nin Gökhan Zan’ın önünde mikrofon almasını değerlendiren Fatih Altaylı, şöyle söyledi:

“Bunu muhabir kendi kendine yaptıysa muhabirin iş akdini feshederim. Bir kanalı bundan daha fazla küçük düşürecek bir şey olamaz. Niye yapıyorsun kardeşim bırak kanal yayından çıktısın. Bu dönemler bitecek bir gün ve sen göreceksin bir gün. Piyasada gazetecilik diye bir şey kalmadığı için bu normal. Muhabirler de bilmiyorlar, muhabir nasıl davranır? Muhabir kendi kendine düşündüğü sansürü uyguluyordur.”  HABER MERKEZİ

Editör: Ali ARASLI