Hükümete yakın olmasına rağmen çoğu zaman iktidarı çok sert sözlerle eleştirebilen gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak ve bir dönem Uşak'ta Valilik yapmış olan Funda Kocabıyık davası, bugün devam etti. 

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'ın İYİ Partili Ümit Karaca'nın 1 Nisan 2020 attığı twetti rt yapan Dilipak, şu ifadeyi kullanmıştı: ''Vali var ,vali var. Yazıcıoğlu gibileri yaşarken yeterince sahiplenebildik mi. Peki öyle kaç isim sayabilirsiniz.".

Habervaktim'de yer alan habere göre Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunan ve o dönem Uşak Valiliği görevi kendisine yaptırılan Funda Kocabıyık'ın şikayeti üzerine bugün Uşak 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde davanın duruşması görüldü. Savcılığın Dilipak'ın beraatini istediği ve Kocabıyık'ın avukatının da mehil istediği öğrenildi. Davanın bir sonraki duruşması 5 Temmuz'a ertelendi. 

Öte yandan İYİ Partili Ümit Karacan, attığı tweette Funda Kocabıyık'ın evine kuaför çağırarak saçlarını ördürdüğünü ifade etmişti. Karacan, pandemi döneminde Funda Kocabıyık'ın sokakta halkı azarlamasını eleştirmişti. 

İLGİLİ HABER: 

Mesut Apaydın: Daha önce önde ve arkada koruma arabalı valiler yoktu, şimdi bunlar bana garip geliyor

Uşak Güney Çevre yolu üzerinde meydana gelen kazada 2 otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti Uşak Güney Çevre yolu üzerinde meydana gelen kazada 2 otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

Hüseyin Kocabıyık: Eşim Funda Kocabıyık'ın görevden alınmasının paylaşımlarımla alakası yok

Editör: Ali ARASLI