Özkan Yalım'dan vatandaşa 'artık gelmeyin, iş talebinde bulunmayın' mesajı Özkan Yalım'dan vatandaşa 'artık gelmeyin, iş talebinde bulunmayın' mesajı

Kütahya Gediz merkezli 4,0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Peş peşe 3 deprem meydana gelirken, sarsıntılar Uşak'taki bazı bölgelerde de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre saat 21:42 ile 21:43 arasında, Gediz Yenigüney ve Yunuslar mevkinide 2 deprem oldu. İlk deprem Gediz Yenigüney'de olurken, şiddeti 4.0 olarak kaydedildi.

1 dakika geçmeden bir deprme de Gediz Yunuslar'da oldu ve 2.7 şiddettinde gerçekleşti. Son deprem ise saat 22:05'te Gediz Yağmurlar mevkiinde oldu. 

Depremlerde her hangi bir can kaybı olmazken, bölgeden henüz net bir hasar olduğuna dair bilgi de gelmedi. 

UŞAK'TA DA HİSSEDİLDİ

Gediz'deki deprem, Uşak'ta da hissedildi. Fiziki olarak yakın mesafede bulunan 2 merkezdeki sarsıntılar sosyal medyada da yer alırken, vatandaş panik yaptı. 

Öte yandan 6 Şubat 2023 günü Kahramanmaraş Merkezli 11 ilde büyük bir deprem meydana gelmiş ve bu depremde çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Depremlerin ardından uzmanlar son günlerde yoğun bir şekilde olası depremlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etmişti. 

Editör: Ali ARASLI