Uşak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün izniyle yapılan müştemilatın inşaatında hiçbir değişiklik olmadı. Göletin sadeliğini ve görselliğini olumsuz etki yapacak olan binanın inşaatı devam ediyor. Uşak’taki varlıklı bir aileye ait olan inşaata İl Özel İdaresi her hangi bir yaptırım uygulamadı. Müştemilat olarak yapımına Uşak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından izin verilen binanın çevresine de konsept taş işçiliği istinat duvarı çekiliyor. Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve eski İl Tarım Müdürü Ertan Keleş de o dönemde bu konuda telefonlara cevap vermemişti.

Kavurucu sıcaklar önümüzdeki 5 gün boyunca devam edecek Kavurucu sıcaklar önümüzdeki 5 gün boyunca devam edecek

göğem ev2

Uşak İl Özel İdaresinden bir kaynak, söz konusu binanın tamamlanması durumunda iskanla ilgili durumun inceleneceğini kaydetti. Doğaya zarar verip vermeme ve kanalizasyonun durumuna göre iskan izninin karara bağlanacağını aktaran aynı kaynak, şöyle söyledi:
“Burada her şey kanuna uygun. Bu nedenle bina inşaatını durdurma gibi bir durum söz konusu değil. Fakat iskan verilirken detaylı bir inceleme yapılabilir. Arkadaşlarımız, binanın kanalizasyonundan gölete her hangi bir akım olup olmadığına öncelikli olarak bakacaklar. Eğer böyle bir durum varsa, bu durum değerlendirilmeye alınacaktır”.

göğem ev
Aynı kaynak, binanın normalde müştemilat olarak inşa edildiğini belirtti. Bakanlığın 5 bin metrekare üzerindeki meyveliklere baraka gibi veya başka bir inşaat adıyla izin verdiğini aktardı. Söz konusu binaların prefabrik veya betonarme olabileceğini yineledi. 
ALİ ARASLI///

göğem ev1

Editör: Ali ARASLI