Süper Lig İstatistikleri Süper Lig İstatistikleri

Gökhan Zan, Hatayspor’un siyasete alet edildiğini belirtti. Enver Aysever’in Radikal Tahammülsüz Kanalına konuşan Zan, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Hatay B. Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın da takımı siyasete alet ettiğini belirten Zan, Hatayspor’da kendisine mobing uygulandığını kaydetti.

Lütfü Savaş’ın kendisini takımın başına getirmediğini ve İstiklal Marşı’nı okumayan bir teknik adamın kendisinin yerine getirildiğini belirtti. Zan, şöyle konuştu;

“Ben bu takımı o günlerden bu güne kadar getirmiş biriyim. Lütfü Bey’e (Lütfü Savaş) serzenişte bulunulmuştu. Ama ben Hatay’ın bir evladı olarak beni bir yere getirmedi. Kendisine kırgınım ve üzgünüm. Ben Hatayspor özelinde kullanıldığım için kırgın ve üzgünüm.

Hatayspor başarılı olduğunda Onursal Başkan Lütfü Savaş çıkıp konuştu. Bu insanlar maalesef Hatayspor’u yöneten insanlar. Hatay büyük takımları yenince hemen mikrofonun karşısına geçip demeç veriyorlar. Mağlubiyette de köşelerine çekiliyorlar ve bu kadar vizyonsuz insanlar. Hatayspor’dan bu yüzden ayrıldım. Hatayspor’u siyasi olarak kullandılar.

Spor camiası ve Süper Lig ekran karşısına çıkabiliyorsunuz. Bunu yapmaya çalıştılar. Doğrular ve gerçekler her zaman ortaya çıkar. Hatayspor’u daha fazla oy almak için kullandılar.”

İYİ Parti’de Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve o dönemde Genel Başkan olan Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Siyasi partilerde de iyi insanlar var. AK Parti’de Spor Bakanı bana bakan yardımcılığı verdi. Ben spor adamıyım ve tüm derdim Hatay’ın sesi olmaktı.”

Editör: Ali ARASLI