Kavurucu sıcaklar devam edecek! Dikkatli olun Kavurucu sıcaklar devam edecek! Dikkatli olun
Uşak, Eskişehir, Kütahya, Adapazarı, Afyonkarahisar ve Bursa gibi geniş bir alanda çevre sorunlarına karşı çözüm arayan ESÇEVDER, 25 Haziran günü, Türk Halk Müziği konseri düzenleyecek.
Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESÇEVDER), “bu sese kulak ver teması’ kapsamında çevreden gelen sesleri, sanatseverler için söyleyecek.
25 Haziran saat 20.00 de Yunusemre Kültür Merkezinde seyircileri ile  3. Kez buluşacak olan ESÇEVDER’in konserine girişin ücretsiz olduğu bildirildi.
Şef Muharrem Atabay’ın önderliğinde ve ESÇEVDER Başkan Yardımcısı Filiz Fatma Özkoç’un liderliğindeki konsere tüm vatandaşlar davet edildi.
Konser hakkında bir açıklama yapan ESÇEVDER Başkanı Sadık Yurtman, şu ifadeleri kullandı:
“Çevremizin talan edildiği, neredeyse kazılmadık yer kalmadığı ve iklim krizinin ayak seslerinden daha fazlasını hissettiğimiz şu günlerde çevremizi korumamızın önemi daha da artarak devam etmekte olup, her geçen gün bir öncesini aratır hale gelmişken doğamızı, toprağımızı, suyumuzu ve vatanımızı korumamızın önemi daha ön plana çıkmaktadır. Bu bilinç ile  Eskişehir Çevre Derneği ( ESÇEVDER  ) olarak havamızı, toprağımızı,  Porsuk  çayımızı, Sakarya nehrimizi korumamızın önemine dikkat dikkat çekmek için Konserimize çevre dostlarımızı beklediğimizin altını çizerek, Toprağıma , havama ve suyuma dokunma diyoruz.”
Editör: Ali ARASLI