Uşak’a yakın bir mesafede olan ve Gediz’e bağlı Göynükören İlkokulu Müdürü Bayram Dağ, 23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle solo-zeybek gösterisi yaptı. Sabah saatlerinde köy meydanında, çocuklar kısa bir gösteri yaptılar ve akabinde yarışmalar yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu ve çocukların şiirler okuyarak kutladığı 23 Nisan gösterilerinde, köy muhtarlığı tarafından miniklere çeşitli ödüller verildi.

Göynükören Köyü Müdür Bayram Dağ (4)

Z kuşağının abuk sabuk istekleri yüzünden 38 yıllık mesleğini bırakıp emlakçı oldu Z kuşağının abuk sabuk istekleri yüzünden 38 yıllık mesleğini bırakıp emlakçı oldu

OKUL MÜDÜRÜ BAYRAM DAĞ, ZEYBEK OYNADI

Göynükören Köyü İlkokulu Müdürü Bayram Dağ, çocuklar ve diğer köy sakinleri için solo-zeybek gösterisi yaptı. Efe kıyafetlerini giyen Müdür Bayram Dağ’ın zeybek oyunu izleyenlerden alkış aldı. Burada kısa bir açıklama yapan Bayram Dağ, şu ifadeleri kullandı:

Göynükören Köyü Müdür Bayram Dağ (3)

“Cumhuriyetimiz 104’üncü açılış döneminde güzel bir gösteri yaptık. Bayramlar öğrencilerimiz için en güzel günlerden biri. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği güzel bir günü kutluyoruz. Geçen yıl bir zeybek gösterisi yapmıştık. Halk oyunları bizim güzel bir kültürümüz. Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için böyle bir program yaptık. Fakat zaman kısıtlı olduğu için gösteri yapamadık. Halkımızdan gelen talepler üzerine, tek başıma solo-zeybek gösterisi yaptım. Herkesin bayramını tebrik ediyorum.”

Göynükören Köyü Müdür Bayram Dağ (1)

Editör: Ali ARASLI