Gediz’e bağlı ve Uşak’a 45 kilometre mesafede bulunan Göynükören köyünde esrarengiz bir hırsızlık olayı yaşanıyor. Köy sakinlerinden edinilen bilgiye göre, önceki hafta İ.K.’nin evine girmek isteyen kişi, esrarengiz olaylar silsilesini başlattı.

Evini yeni yaptıran ve kısa bir süre önce yerleşen İ.K.’nin kızı, sofra bezi silkelerken kimliği belirsiz bir kişiyle karşı karşıya geldi. Kızı gördüğünde yere çöken kimliği belirsiz kişi, daha sonra eve girmeden kaçtı. Aynı kişi, geçtiğimiz cumartesi günü, yine İ.K.’ye ait olan evdeki çelik kapıyı zorladı ve eve giremedi. Muhtemelen aynı kişi olduğu tahmin edilen şahıs, Pazar günü 3 defa tekrar aynı eve girmek istedi ve not bıraktı.

Beni boşuna jandarmaya haber vermeyin ve ben sizi izliyorum!

Aynı şahıs, bıraktığı notta, kendisinin boşuna ihbar edilmemesini ve güvenlik kameralarının kendisini durdurmayacağını ifade etti. İ.K.’nin evine yazılan notta tehdit mesajları da yer aldı. Mesajlarda, “Babanı öldürmeye gücüm yetmez” ifadesi de dikkat çekti.

Mesajların ardından köylü seferber oldu!

Yalım'ın meclis üyesi adayı Kudret Yörük: Şovu bırakın, emekliye 1000 lira sözünüzü tutun Yalım'ın meclis üyesi adayı Kudret Yörük: Şovu bırakın, emekliye 1000 lira sözünüzü tutun

Mesajlar ve gelişmeler üzerine konu, Jandarma ekiplerine bildirildi. Jandarma ekipleri kontrollerini sıklaştırdı. İ.K. ve yakınları da evlerinde nöbet tutmaya başladı. Bütün köy halkı, esrarengiz hırsızı yakalamak için seferber oldu.

Editör: Ali ARASLI