Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dünya genelindeki gelişmeler ve Türkiye özelindeki etmenlere göre yaptığı değerlendirmede gram altının 2500 TL’yi bulacağını söyledi. Geçer, “Dolara bakıyorsunuz 20,78 ve Kapalıçarşı’da 24 TL. Bankalar arası piyasalarda dahi tezgah üstü fiyat oluşmuş durumda. Gram altında çarpan etkisi 2’ye katlayacak önümüzdeki dönemlerde. Onsun 2500 dolarlara gideceği dönemde dövizin 30 TL’nin üzerinde olması durumunda biz 2000’in üstü kesin belki 2500 liraları konuşacağız. 180 lirayken dedim 400 olacak olur mu dediler. 1000 liranın üzerindeyken 1500 lira dedim ve olur mu öyle şey dediler. Bugün de 2500 lirayı göreceğiz diyorum. İzleriz ve görürüz zaman bize her şeyi yaşarız” dedi.

FED’İN ALACAĞI KARARLAR ÖNÜMÜZDEKİ YILIN İLK ÇEYREĞİNDE EKONOMİDE BELİRLEYİCİ OLACAK

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, ons altında 1880 seviyelerinin görülebileceğini ve FED toplantısının ardından ciddi hareketler olacağını ifade etti.  Altında önce ufak ufak sonra agresif bir hareketlilik olacağını belirten Geçer, şu bilgileri de verdi:  

“Haziran’da 25 baz puanlık bir faiz artırımı olacak ve FED artık duralım diyecekler ve önümüzü görelim isteyecekler. Piyasanın beklentileri 25 baz puan ve zivrenin ardından beklenecek. Bu yıl faiz indirimi beklemiyorum. Ancak piyasalar yılın son aylarında ya da önümüzdeki yılın başlarında indirim dozlu fiyatlamaya başlamışlar. FED, enflasyon istediği seviyeye kaymaya başladığında, faizleri indirmeye başlayacak. Ne zaman önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde. O dönemde altın yükselecek mi? Hayır beklenti arttığında herkes altında fiyatları yükseltmeden bekleyecekler.

Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak! Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak!

Altının onsunu toplayacaklar ve belli bir noktadan sonra sert hareketler olacak. 6 mı bekleyeceğiz? Evet 6 ay bekle. Sen küçük yatırımcısın ve küçük trader değilsin. Yatırımcı bir ürünü alıp beklemektir. Bu ürün konut, altın, toprak, dolar veya gıda bile olabilir. Fark etmez ve alıp bir süre beklemek gerekiyor.  Korkutucu bir seviyeye gelince beklemeye de gerek yok. 3 bin dolar olan Bitcoin 65 bin dolar olmuşsa orda malı boşaltacaksın ve ucuz olana kayacaksın. Ucuz olan ne altın veya hisse senedi. Ona geçeceksin. En orta ve düşük seviyeden mal toplamaktır hikaye. Şu anda altın fonları satış pozisyondalar. Orada mal toplayıp ufak ufak yoruldular ve mal toplayarak bir yere gelmeye çalıştılar. Ons bazında konuştum ve daha çeyrek altına girmedim bile.

MEHMET ŞİMŞEK SİHİRLİ BİR DEĞNEK DEĞİL!

Dönelim Türkiye’ye, doları tutuyorlar ve biz aforoz edildik. Muhalif kanallarda aforoz edildik ve Kılıçdaroğlu’nun kazanması durumunda kısa vadede dalgalanmalar görürüz dedim. Eğer bu doğru düzgün yönelirse ve bunun karşılığını görürüz ve denge olur dedim. Benden pazartesi güllük gülistanlık olacağını söylememi istediler. Ben kendime de size yalan söylemem. Erdoğan kazanırsa ne olur diye sordular. İlk 1 veya 2 ay piyasayı tutmak için gereken yapılır. Muhtemelen dolar 20’li seviyede kalır bir süre. Sonradan oluşan  dış ticaret açığı ve diğer etmenlerle dövizi salacaklar dedim.

Mehmet Şimşek’in adı geçiyor ve bunun adının geçmesi dahi ekonomide bir şeylere etki ediyor. Mehmet Şimşek’in yurtdışından para getirmesi için önce kur kırılmasına izin vermesi lazım. Mehmet Şimşek daha önce para getirmedi. Onun döneminde oluk oluk para akıyordu ve Mehmet Şimşek de hasbel kader o dönemin bakanıydı. Mehmet Şimşek sihirli bir değnek değil. Yapmak gereken dövizi serbest bırakmak olmalı.

GRAM ALTININ FİYATI 2500 TL’LERİ GÖRECEK!

 Dövizi 30-35 arasında bir yere bırakmak zorundalar. Maaşları artıracaklar ve bu bir enflasyon sebebi olacak. Ekonomi politikasında bir B planı yoksa hepimiz patlarız. Aynı enflasyon ve fakirleşmeyi yaşarız.  Dolara bakıyorsunuz 20,78 ve Kapalıçarşı’da 24 TL.Bankalar arası piyasalarda dahi tezgah üstü fiyat oluşmuş durumda. Gram altında çarpan etkisi 2’ye katlayacak önümüzdeki dönemlerde. Onsun 2500 dolarlara gideceği dönemde dövizin 30 TL’nin üzerinde olması durumunda biz 2000’in üstü kesin belki 2500 liraları konuşacağız. 180 lirayken dedim 400 olacak olur mu dediler. 1000 liranın üzerindeyken 1500 lira dedim ve olur mu öyle şey dediler. Bugün de 2500 lirayı göreceğiz diyorum. İzleriz ve görürüz zaman bize her şeyi yaşayacak.

Editör: Ali ARASLI