Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu

Gazeteci İsmail Saymaz, Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanı olacağını öne sürdü. Son dönemlerde kulislerde ismi kabine için geçen MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili son kulisi İsmail Saymaz paylaştı. İsmail Saymaz, Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanı olacağını belirtirken, İçişleri Bakanlığı için de İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın ismili gündeme getirdi. Saymaz, "Dışişleri Bakanlığı için Hakan Fidan’a, İçişleri için Ali Yerlikaya’ya, Sanayi ve Teknoloji için Fatih Kacır’a, Gençlik ve Spor için Osman Aşkın Bak’a bu akşam telefon gittiği belirtiliyor" mesajını paylaştı.

SÜLEYMAN SOYLU KABİNE DIŞI MI?

Bu iddiaya göre Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanı olacağının yanı sıra, Süleyman Soylu'nun da kabinede yer almayacağı dikkat çekiyor. İstanbul Milletvekili olan Süleyman Soylu'nun yerine Ali Yerlikaya'nın yanı sıra bir önceki dönemde görev yapan Efgan Ala'nın da adı geçiyor. 

Editör: Ali ARASLI