Halil Ağaoğlu, CHP’den Uşak Belediye Başkan adaylığı iddiasını yalanladı

Emeklinin maaşı, Uşak'taki bir evin kirasını ancak ödüyor Emeklinin maaşı, Uşak'taki bir evin kirasını ancak ödüyor

Uşak CHP’deki bazı isimlerin Uşak Belediye Başkan adayı olmasını istediği öğrenilen Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Telefon üzerinden yaptığı açıklamada, CHP’deki bazı isimlerin bu tip bir talebinin olduğuna dair soruya olumsuz yanıt vermeyen Halil Ağaoğlu, “Benim aday adayı veya aday olma gibi bir durumum söz konusu değil. Çünkü önümde bir sürü iş var ve enerjimin büyük bölümünü 3’üncü bölge sahasına ayırdım ve burada çalışma yapmamız lazım. Önümüzde kalkacak olan bir yük var ve bu işi de yaptıktan sonra artık kendi işlerime yoğunlaşacağım” dedi.

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarıyla sanayicinin baş etmeye çalıştığını belirten Ağaoğlu, “Ekim ayı geliyor ve çok zorlu geçecek. Şu anda konsantre olduğumuz tek konu budur. Sanayicinin işi gerçekten zor ve bu noktada uygulanabilir ve doğru ekonomik politikaların hayata geçirilmesi lazım” diye konuştu.

Öte yandan Halil Ağaoğlu, yaklaşık 2 dönemdir Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstleniyor. Halil Ağaoğlu, geçtiğimiz Uşak OSB Mali Olağan Genel Kurulu’nda sanayicinin sorunlarının çözümü için devlet büyüklerinden destek beklediklerini ve ilave teşviklerle sanayicinin daha rahat nefes alması gerektiğini ifade etmişti. Ağaoğlu, 3’üncü genişleme sahasında bulunan işletmelerin de bir an önce yatırım yapması gerektiğini belirterek, artan fiyatlar nedeniyle yatırımların sekteye uğraması uyarısında bulunmuştu. 

CHP'NİN ÖNCEKİ SEÇİMDEKİ ADAYI İŞADAMI ASIM KALELİOĞLU OLMUŞTU

CHP'nin bir önceki yerel seçimlerde adayı işadamı ve eski Uşakspor Başkanı Asım Kalelioğlu olmuştu. Kaliloğlu, aday olduktan sonra parti içindeki gruplarla mücadele etmek zorunda kalmış ve Milletvekili Özkan Yalım'la da polemiklere girmişti. 

Editör: Ali ARASLI