Uşak’ta geçtiğimiz Cumartesi günü ve dün meydana gelen yoğun yağmur nedeniyle bazı işyerlerini su basınca, su içinde kalan ürünler yüzde 50 indirimli olarak satışa çıkarıldı. Yoğun yağmur nedeniyle oluşan selden en çok etkilenen bölgeler kentte eğim nedeniyle suyun biriktiği ve aktarıldığı bölgeler oldu.

ucuzluk-sel-battaniye1

Bunların başında otogar, Küçük Çarşı, Zübeyde Hanım Caddesinin bir bölümü, Hakkı Yağcı Caddesi, İsmet Paşa Caddesi, Dere Sokak ve Besni Caddesi gibi bölgeler cadde ve sokaklar yer aldı. Besni Caddesi üzerinde faaliyet gösteren halı, kilim ve battaniye gibi ev tekstili ürünleri satan işyerlerini de Cumartesi günü yoğun bir şekilde su bastı ve su altında kalan ev gereçleri, ağırlıklı olarak toptan satan işletmeler, yüzde 40 ila 50 oranında indirimli olarak vatandaşa satmaya başladı.

ucuzluk-sel-battaniye2

ESNAF: HAFİF NEMLİ ÜRÜNLERİ YARI FİYATINA SATIYORUZ

Deri ve tekstil sektörü son 12 ayda ancak 2 defa eşiği aştı Deri ve tekstil sektörü son 12 ayda ancak 2 defa eşiği aştı

Ürünleri su altında kaldığı için böyle bir yolu izlediklerini belirten işletme sahipleri, “Ürünler su içinde kaldı ve normalde bunları toptan satıyorduk. Fakat bu şekilde müşteriye bu verilmez ve bunun yerine vatandaşa yüzde 50 indirimli olarak satmayı daha doğru bulduk. Hiç değilse zararımız, biraz daha azalır ve ürünlerimiz de elimizde kalmaz. 850 liraya sattığımız bir kilimi şu anda 450 TL gibi bir fiyata veriyoruz.

ucuzluk-sel-battaniye3

Yarı yarıya yakın bir indirim var ve vatandaş da yoğun bir şekilde buna rağbet ediyor. Normalde 40 TL olan küçük paspas 20 TL’ye gidiyor. Ya da 400 lira olan battaniye de 150-200 TL gibi bir fiyata satılıyor. Bunlar sadece nemli ve evde bir kez yıkandığında tertemiz kullanılır. Fakat biz toptan olarak bunu müşteriye veremeyiz” dedi. 

Editör: Ali ARASLI