Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler'e yumruklu saldırıda bulundu. Aynı anda 2 kişi de hakem Halil Umut Meler'e tekme attı.

Çaykur Rize ve Ankaragücü maçından sonraki görüntüler, Türk futbol tarihine yakışmayacak bir durum olarak dikkat çekti. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve 2 kişinin gözaltı işlemlerinin başladığını duyurdu. Ali Yerlikaya, şu mesajı iletti:

"MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Meler’e yönelik saldırı gerçekleştirilen Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca emniyet güçlerimizin gözetiminde hastanede tedavi görmektedir. Tedavi sonrası gözaltı işlemleri gerçekleştirilecektir. Hakemimize saldırıda bulunan K.Ç ve Ş. Y. Ş adlı şahıslar Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile gözaltına alınmıştır."

HAKEM HALİL UMUT MELER KİMDİR?

Halil Umut Meler Türk futbol hakemidir. 2017'den beri FIFA kokartı takmaktadır. 18 Eylül 2015'te 2-0 biten İstanbul Başakşehir-Akhisar Belediyespor maçıyla ilk Süper Lig maçını yönetmiş oldu. Meler bugün saldırıya uğradığı için twitter da TT oldu. Meler'in uğradığı saldırı Türk futbol tarihine kara bir leke olarak düştü. 

FARUK KOCA KİMDİR?

Serbest Ticaret, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi XXII. ve XXIII. Dönem Ankara Milletvekilliği yaptı. Evli ve dört çocuk babası olan Faruk Koca, MKE Ankaragücü'nde başkanlık yapmaktadır.

11 Aralık 2023 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından hakem Halil Umut Meler'e fiziksel saldırıda bulunmuştur.

Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler

Editör: Ali ARASLI