Uşak CHP'de az bir şey hareketli bir yerel seçim aday adaylığı dönemi yaşanıyor. CHP'de Barış Metin, Çağlar Samancı, Özkan Yalım ve Ali Ercan aday adayları olarak isimlerini açıkladılar. CHP'de Özgür Özel'in seçimi kazanmasıyla birlikte farklı durumlar da ortaya çıktı.

Kılıçdaoğlu'na yakınlığıyla bilinen Milletvekili Ali Karaoba, İl Başkanı Sevinç Yazgan ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’in bu çizgide devam ettiği belirtiliyor.

Özgür Özel’in (Ekrem İmamoğlu) gelişiyle birlikte belediye başkan adayının nasıl belirleneceği de muamma haline geldi.

Bir varsayıma göre Özkan Yalım’ın Özgür Özel’e yakın olduğu, fakat Ekrem İmamoğlu’nun kendisini istemediği belirtiliyor. Fakat Özel’in genel başkan olmasıyla birlikte güçlü aday adayı olarak Özkan Yalım ismi dikkat çekiyor.

ALİ KARAOBA’DAN KOPANLAR BARIŞ METİN’İN YANINDA SAF TUTMAYA BAŞLADI

CHP’de 14 Mayıs seçimlerinden sonra bazı ayrışmalar oldu. CHP’den Milletvekili seçilen Ali Karaoba’nın eski ekip arkadaşları her ne olduysa saf değiştirdi. Seçimden hemen sonra oluşan bu saflaşmayla birlikte, eski beyaz liste ekibinin Barış Metin’in yanında olması dikkatlerden kaçmıyor. CHP’de Ali Karaoba küskünleri Barış Metin’le birlikte hareket ediyor. Bu durumun Barış Metin’in aday olma şansını etkileyip etkilemeyeceği ise ilerleyen günlerde netleşecek.

ÇAĞLAR SAMANCI, SEVİNÇ YAZGAN’LA İLLİYET BAĞINDAN DOLAYI EKSİ PUAN ALIYOR

Uşak CHP'de yeni İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek Uşak CHP'de yeni İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek

CHP’de Çağlar Samancı da aday adayları arasında. Çağlar Samancı, beton yapılaşmaya karşı duruşuyla bilinen bir isim. Fakat inşaat sektöründe faaliyet göstermesi de bu noktada dikkatlerden kaçmıyor. Çağlar Samancı’nın 2014 adayı Bülent Yazgan’la akraba olması ve bu yolla İl Başkanı’yla da akrabalık bağı ister istemez, kendisi için eksi puan yazıyor.

CHP’NİN ŞANSI UŞAK’TA VAR MI?

CHP’nin Uşak’ta bugünün tablosunda seçim kazanması pek mümkün görülmüyor. İYİ Parti’yle ittifak yapmaması da CHP için eksi bir durum. 14 Mayıs seçimlerinde İYİ Parti tabanın da bu noktada tepkileri olmuştu. Uşak’ta da İYİ Parti ve CHP’nin ittifak yapma şansı kalmadı. İYİ Parti yola Muhammet Gür’le devam kararını yüzde 99,9 oranında aldı.

CHP’deki bir diğer mevzu da Durmuş Yılmaz’ın aday olacağı yönünde. Durmuş Yılmaz’ın kaliteli bir isim olduğu tartışmamız bir gerçek. Fakat ilerleyen yaşı nedeniyle belediye başkanlığı gibi bir görevi yapıp yapamayacağı ise muamma.

Özetle, Ali Künek’ten bu yana seçim kazanamayan CHP, hala bildiğimiz gibi bir tablo ortaya koyuyor:

Bölük pörçük ve seçim kazanmaktan çok uzak…

YAZAN: ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI