TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Uşak'ta çocuklara hırsızlığın ne kadar kötü olduğu anlatıldı Uşak'ta çocuklara hırsızlığın ne kadar kötü olduğu anlatıldı

UŞAK'TA VEFAT EDENLERİN İSİMLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulu’nun geleneksel olarak her yıl düzenlediği keşkek günü, okulun bahçesinde yapıldı. Uşak’ın köklü eğitim kurumlarından biri olan Haliz Ziya Ortaokulu’nda, covid-19 pandemisi nedeniyle geçtiğimiz yıllarda ertelenen keşkek günü, karne gününden önce yapıldı. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılını geride bırakan öğrenciler ve öğretmenler keşkek gününde stres attılar. Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulu öğrencilerinin oluşturduğu ritim ekibi, katılımcılara mini bir konser verdiler. Daha sonra okul yönetimi ve aile birliği tarafından hazırlatılan keşkek, helva ve ayran katılımcılara ikram edildi. Etkinliğe Eğitim Bir Sen Uşak Şube Başkanı Bilal Kara ve sendika yöneticileri de katılırken, burada Okul Müdürü Hasan Karataş, kısa bir konuşma yaptı.

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

halitziya5

Koronavirüs sürecinde öğrencilerin bu tip etkinliklerden uzak kaldığını ve tekrar normalleşmeyle bu yıl piknik ve benzeri etkinliklerin yapılabildiğini belirten Hasan Karataş, “Öğrencilerimiz bir eğitim ve öğretim yılını daha geride bıraktı. Tabii biz öğretmenler ve okul idarecileri için de eğitim ve öğretim yılı bitti. Uzunca bir zamandan beri pandemi nedeniyle yapamadığımız keşkek günümüzü, bugün gerçekleştirebildik. Tüm öğrencilerimizin iyi bir yaz tatili dönemi geçirmesini istiyorum” dedi. Öte yandan öğrencilere, öğretmenlere ve misafirlere keşkek, helva ve ayran ikram edildi.

halitziya4

HALİT ZİYA UŞAKLIGİL ORTAOKULU TARİHİ BİR BİNADA FAALİYET GÖSTERİYOR

Adını, popüler kültürde de ‘Bihter ve Behlül’ün hikayesi olarak bilinen Aşk-ı Memnu isimli eserin yazarı Halit Ziya Uşaklıgil’de alan okul, tarihi bir binada faaliyet gösteriyor. Kurtuluş Savaşı’ndan önce inşa edildiği ifade edilen binanın içindeki duvarlar halen çok kalın ve çok dayanıklı.

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Editör: Ali ARASLI