Yaklaşık 11 yıldır yapımı devam eden ve 2 Mayıs 2023 günü yüzde 65’i kullanıma açılan Uşak Çevreyolu’nun bitmeyen kısmının başladığı noktadaki köprülü kavşağın bulunduğu bölümde yün kurutuluyor. Çevreyolunun yapımı devam eden trafiğe kapalı olan köprülü kavşak bölümüne kimin yün serdiği ve kurutma işlemi yaptığı belirsiz. 

cevre yolu yün2

Çevre yolunun inşaatı Çanlı ve Muharremşah istikametini bir birine bağlayan köprülü kavşaktan itibaren devam ediyor. Uşak Tekstil OSB’nin bulunduğu kavşaktan giren sürücüler, İlyaslı, Kayaağıl, Bölme ve Çanlı’ya kadar geliyor. Buradan sonra başlayan köprülü kavşaktan itibaren yola devam edilemiyor ve yan yoldan Uşak-Sivaslı-Denizli istikametine doğru ilerlenebiliyor. Çevre yolunun bittiği yerde başlayan köprülü kavşağın bulunduğu kısma serilen yünler ise dikkat çekiyor. Uzaktan bakıldığında toprak gibi bir dolgu malzemesini andıran yünler, yakınlaşıldığında daha net görülüyor.

cevre yolu yün3

Uşak'ta İmam Hatipliler sokağa atıldı! Uşak'ta İmam Hatipliler sokağa atıldı!

Dün, bu yoldaki yünleri görüntüledik ve burada çalışan işçilere büyük çuvallarda da bulunan bu malzemelerin kime veya hangi şirkete ait olduğunu sorduk. Bir çalışan, konuyla ilgililerinin olmadığını ve köylülerin de bunları getirebileceğini belirtti.

cevre yolu yün

UŞAK ÇEVRE YOLU, 11 YILDIR SADECE YÜZDE 65 TAMAMLANDI

Uşak çevre yolunun inşaatına Ağustos 2012 itibariyle başladı ve proje için o dönemde 88 milyon TL ek ödenek ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından oluşturuldu ve inşaat sürecine geçildi. Kentteki tarımsal alanlardan geçen çevre yolunun inşaatı, kamulaştırma sorunları gerekçe gösterilerek, uzun yıllar bekledi. Tarımsal arazilerin yanı sıra, 2017’de yolun geçtiği Kayaağıl köyünde tarihi nekropol bulundu ve bu nedenle de yol çalışmalarına ara verilmek zorunda kalındı.  Yol, son olarak 14 Mayıs seçimlerinden yaklaşık 13 gün önce, sadece yüzde 65 seviyesinde kullanıma açıldı. Yolun şu haliyle sadece Uşak Deri Karma OSB ve Uşak Tekstil OSB arasında lojistik için fayda sağladığı düşünülüyor.

cevre yolu yün1

UŞAK TEKSTİL OSB’DEKİ KAVŞAK SORUNLU

Öte yandan Uşak çevre yolunun yol açtığı bir diğer handikap da Uşak Tekstil OSB’nin bulunduğu bölgeye yapılan devasa akıllı dönel kavşak. Burada sürücüler Gediz istikametine gidişi karıştırıp sık sık kazalar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yine benzer bir kaza oldu ve sürücüler burada acil önlem istiyorlar.

Editör: Ali ARASLI