Gazeteci Enver Aysever, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yüzünden zona olduğunu belirtti. Youtube kanalı üzerinde bir program yapan Enver Aysever, Özgür Özel’in gelişini değerlendirdi. Aysever, “Benim hasta olmamda Tunç denen adamın çok büyük payı var” dedi.

Entübe olan Metin Uca için kritik 72 saat Entübe olan Metin Uca için kritik 72 saat

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yol arkadaşı Canan Kaftancıoğlu’nu yüz üstü bıraktığını öne süren Aysever, şöyle konuştu:

“Ben yoldaşlık hukuku önemserim Canan Kaftancıoğlu’nu itlerin önüne atan adama ben selam vermem. Yoldaşlık hukuku böyledir. Şimdi kahraman ve burada akşam vezir yarın rezilsin. Tayyip Erdoğan yola çıktığı arkadaşlarını satmadı. Mevzu bu ben kurultayı bu duygularla izledim.”

“Hasta olmamda Tunç denen adamın büyük payı var!”

Zona olmasında İzmir B. Belediye Başkanı Tunç Soyer’in payı olduğunu belirten Aysever, şöyle devam etti:

“Teyzemin ölümünde dahi anneme kalp krizi geçirtecek kadar yalan söylediler. Benim İzmir belediyesinden ihale aldığımı iddia ettiler. Ben Kemal beye, Tunç denen adam (Tunç Soyer) hiçbir yalanlama yapmıyor dedim.

Fotoğraf açıklaması yok.

Tunç, Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradı ve böyle bir şey yok dedi. Benim hasta olmamda Tunç denen adamın çok büyük payı var. Ben zona oldum. Bizim ailemizde böyle bir şey yok. İhale almak bizde kötü bir şey.

Beni TRT’de döverlerken, dost bildiklerimizden kimse bize mikrofon uzatmadı. Ayşenur beni aradı ve benim haklı olduğumu söyledi. Bana beni Medya Mahallesine çıkaramam dedi. Ben hırsız değilim, ihaleci değilim. Kemal Bey’den böyle bir şey istemedim.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun hataları, Özgür’e hak etmediği mevkiyi vermek, Ekrem’i fark edememek. Dinciler yobazlar akın akın geldiler. Fethullahçılar geldi. Ülkücüler oldu ve bir tek solcular olmadı.”