Yeni Aşevi inşaatın devam ettiğini ve kentteki hayırseverlerin bu noktada desteklerini eksik etmediğini belirten Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, Uşşak Aşevi'nin emek ve özveriyle kurulduğunu ve bu organizasyonun bugünlere gelmesini sağlayan kişilerin isimlerinin yaşatılması için gerekli çalışmalara destek vereceklerini belirtti.

Konuyla ilgili İbrahim Ethem Karahan'ın Şehir Konuşmaları isimli programına katılan Hikmet Kahraman, "Şu anda bodrum katını bitirdik ve üzerini kapattık. Şimdi zemin katın kolon direkleri dikiliyor. Çalışma gayet güzel gidiyor ve düzgün bir ekibimiz var. Yapan ekibimiz çok gayretli ve samimiler. Yardımlar noktasında, daha hiç para harcamadık. Sadece çalışan personelin işçilik ücretini ödedik. Bunun dışında 1 liralık dahi malzeme almadık. Hesabımıza gelen paralar ve bunların hepsi hesapta kalıyor. Bunu sakın kimse paraya ihtiyaç yok gibi algılamasın. İnce kısmında da paraya ihtiyaç var. Kaba kısmı para harcamadan bitirirsek ve iç kısımda çok daha fazla ihtiyaç olacak. Uşak halkı gerçekten çok duyarlı ve hayırsever. Neye ihtiyaç duyduğumuzu söylüyoruz ve ihtiyaçlarımız paylaşılıyor. Beton firmaları betonu, keresteciler keresteyi ve diğerleri de farklı alanlardaki kalemleri karşılıyor” dedi.

“Rahmetli Ahmet Dokur kendi evinde yemek yaparak bu işe başlamış. Bugün ise binlerce kişiye yemek veren bir kurum ortaya çıkmış. Ahmet Dokur ve arkadaşlarının isimlerini ölümsüzleştirmek gerekir” diyen Kahraman, şöyle söyledi: “Aşevi bir gönül işi ve bunu bu hale getirmek de çok büyük bir özverinin sonucudur. Bu bağlamda Aşevimizi kuran tüm hayırseverlerimizi bir kez daha saygı ve ebediyete intikal edenleri de rahmetle anıyoruz”.

Uşak'ta müzik öğretmeninin eğlenceli Ankara havası gazino eleştirisi! Küfür yok, eleştiriyi anlamsız buldum! Uşak'ta müzik öğretmeninin eğlenceli Ankara havası gazino eleştirisi! Küfür yok, eleştiriyi anlamsız buldum!

Uşak Belediyesi’nin Vefa Sosyal Yardım ekibiyle ilgili konuşan Kahraman, “Büyüklerimizi evlerinden alıyor. Engelli aracımızla Vefa Yaşam Merkezine getiriyoruz ve burada hoş vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Burada diyetisyen, psikolog, hemşire ve el işi kursu verecek hocalarımız da var. Kim ne istiyorsa hepsine uygun bir ortam var. Müzisyeni çok seviyorlar ve her gün keyifli dakikalar geçiriyorlar. Burada aileler de zaman kazanıyorlar. Büyükleri olan ve onları bırakacak yeri olmayanlar da bu işten mutlular. Yaşlılarımız da mutlular ve güzel programlar yapıyoruz. Doğum günü etkinlikleri yapıyoruz” dedi.

Editör: TE Bilişim