Mehmet Çakın: Varsa delil gereğini yaparım, hurdalar yerinde duruyor

Uşak Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mehmet Çakın, İYİ Parti’nin Cumhuriyet Savcılığına taşıdığı kayıp hurdalar iddiası hakkında açıklama yaptı. Çakın, “Varsa somut delil gereğini yapalım. Fakat hurdalar yerinde duruyor” dedi.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kayıp olduğu iddia edilen hurdalar hakkında açıklama yaptı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İYİ Parti tarafından Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulan kayıp hurdalarla ilgili açıklama yaptı.

Uşak'ta Türk filmlerinin etkisinde kalan kişi, genç bir kızı bayıltarak kaçırmak istedi Uşak'ta Türk filmlerinin etkisinde kalan kişi, genç bir kızı bayıltarak kaçırmak istedi

Uşak Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mehmet Çakın, kayıp hurdalar konusunda hem belediye, hem de MKE’nin bazı noktalarda ihmallerde bulunduğunu söyledi. Hurdaların yerinde olduğunu ifade eden Başkan Çakın, şöyle konuştu:

“Bu işin bu noktaya gelmesinde bizim de maalesef bir ihmalimiz var. Biz daha önce bu konuda MKE’ye bir davette bulunduk. Gelin tespit edin ve ne varsa alın dedik. Geldiler ve daha sonra bunları almak için tekrar geldiklerinde bize bir tutanak tuttular. Bize hurdaların kayıt altına alınması için tutanak bıraktıktan sonra, bir daha MKE bizi ne arayıp ne sordu. Biz de gerek pandemi ve gerekse yoğun çalışma temposu arasında bu konuyla ilgili bir girişimde bulunmadık. Bu tarihten bu tarihe kadar da çalışma içindeyiz. Hurdalar bu süreçte daha da arttı. Biz bu konu gündeme gelince, MKE’ye tekrar bir yazı yazdık. Dedik ki gelin hurdaları alın ve gidin. Şu anda oradan gelecek yanıtı bekliyoruz. Hem o gün tespit edilen hurdaları ve artan hurdaları da alsın götürsünler istiyoruz. MKE, yakın bir zamanda gelip önceki ve sonradan oluşan hurdaları alıp gidecekler.”

“Varsa somut değil icabını yapalım”

“Sağa sola atılan hurda veya lüzumsuz görülen malzemeleri tekrar kullanabiliyoruz. Kırık bir maşrapa saksı olabilir” diyen Başkan Çakın, şöyle devam etti: “Biz de geri dönüşümle bir park yaptık. Küçük kullanımlar dışında ne bulduysak hepsi orada duruyor. Farklı bir şekilde bu hurdaların satılması gibi bir durum yok. Zaten işi savcılığa da taşıdılar ve incelemeler yapılacaktır. Burada insanları töhmet altında bırakmak doğru değil. Varsa somut delil ortaya koyun ve ben de gözden kaçan bir şey varsa gereğini icabını yapayım.” ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Ali ARASLI